Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: haksız fiyat artış tutanak

Müdavim Üye
    Geçen Şubat ayında eczacı tanıdığıma giderek maske almak istedik. Normal basit maskeyi 0,50 kuruştan satıyorduk. Birisi geldi aldı gitti dedi. Sonra kendisine depodan 1,5 tl demişler kendisi almamış. Neyse biz geçen hafta gittik. Dedi ki fiyat 2,5 tl çıktı bende almadım. Neyse biz başka bir ilçeye giderek aradık bulamadık. Eşim kronik hasta deyince eczacı 10 tane aldım, 6 tanesini eşe dosta verdim madem mağdur olmasın vereyim dedi. Kısa keselim iyi bir maskeyi 55 tl dedi. Biraz pahalı deyince, ilden bir eczacı arkadaşımdan 45 tl'ye aldım. yol masrafı azda kar elde etmek için 55 satıyorum satmayayım mı dedi. Sat dedik ve mecburen aldık. Bugün zatürre aşısı olmak için bizim eczaneye uğradım. Maskeyi görünce sordu. Çok para dedi. Ne oldu maskeler diye sordum. Şimdi o maskeler 3,50 oldu. Kaça satacağım dedi. Bende tekrar almadım dedi. Kısaca kolonya meselesi gibi, bakkal artık o fiyatlara alamıyor. Devletimiz tedarik noktasında sıkıntı yaşıyor. Kolonyacı etil alkol bulamıyoruz. Bulsak ta çok fahiş fiyatlar isteniyor diyor. Aslında etil alkol satanda, üreten kolonyacı da, satan firmada hepside çok para kazanmıyor. Arz talep meselesinde dengesizlik var. İblipte bir çuval un 500 tl.sı. Türkiye'de şu anda 150 tl.sı.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Bu platformda sorulmaması gereken bir boru. Biz her şeye cevap verelim ama bu da olmaz ki. Ayrıca başka cevap bulamıyorum.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Bizede gelip 2-3 personel çalıştıryorsun kira bu kadar elektrik aidat kırtasiye masrafın bu kadar tutuyor
    bu kadar muhasebe ücreti olur mu ? diye sorarlarsa !!!
    ne diyecek muhasebe camiası acaba
    birde tutanak tutup bizi mahkemeye verip büroları kapatırlarsa
    yandı gülüm keten helva