Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: haksız fiyat artış tutanak

Kıdemli Üye

haksız fiyat artış tutanak

market işletmesine ticaret il müdürlüğü tarafından 1 adet kolonyadan dolayı tutanak tutulmuş alış fiyatı 15 satış fiyatı 25 tl şeklinde buna ceza gelir mi kar oranı %70 civarı ancak iş yerin de 6 çalışan ve kirası çok yüksek fiyatın yüksek olduğu neye göre belirlenir

Kıdemli Üye
    size tavsiyem,itiraz edin ve mahkemeye taşıyın.Alman Mercedes i 100.000 tl ye satar bize, devlet 150-200 bin Tl Kdv Ötv yi üzerine ekler,bu normal olur,diğer olaylar ise haksız fiyat olur.

Kıdemli Üye
    Alıntı shn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size tavsiyem,itiraz edin ve mahkemeye taşıyın.Alman Mercedes i 100.000 tl ye satar bize, devlet 150-200 bin Tl Kdv Ötv yi üzerine ekler,bu normal olur,diğer olaylar ise haksız fiyat olur.
    bakanlığa gidecekmiş tutanak sonucu gelsin ona göre karar verilecek

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Böyle bir olaya bir de akıl verip savunuyormusunuz. Bulsun cezasını buna fırsatçılık denir. Yazıktır günahtır ve vicdansızlıktır bu durum. Korona virüsü tehlikeli bulaşıcıdır fırsatçılık karaborsacılık daha büyük bir tehlike ve bulaşıcıdır.
    Adam 1 tl lık maskeyi 4 liraya 7 tl lık kolonyayı 25 tl ye 10 tl lik maskeyi 80 tl satıyor yahu yazıktır günahtır 3 tl lık makarnayı internette 46 tl satışa çıkaran var. 1999 depreminde 20 kuruşluk suyu 5 tl ye satanlar gibi aynen. Bunun savunulacak tarafı yok Ben de Ticaret bakanlığını ihbar hattını aldım gördüğüm fahiş satışları bildiriyorum. Bu bir vatandaşlık görevidir. Bu iş mersedes fiyatıyla karşılaştırılamaz o fiyat her zaman öyle ve içindeki vergiler izah nedeni. Bu iş ona hiç benzemez. Bir kolonya 2 günde 3-5 katı fiyat artışı gerektirmez. Ve duyduğum Bakanlık onları hiç affetmeyecek para cezası olduğu gibi hapis için savcılığa sevkediyor.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Ayrıca böyle bir soruyu burada sormak ve buna çözüm için cevap vermek etik değildir.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Ben bu cevapları sadece bu olaya mahsus yazmıyorum bunu önemle belirtmek isterim. Buradaki satış fiyatı çok fahiş olmayabilir onu savcı mahkeme ve bakanlık değerlendirecektir. Ancak bu korona çıktıktan sonra böyle yüzlerce olaya şahit olduk. Üç gün önce 1o TL ye satılan kolonyayı 35 TL ye satıldığını gördüm ve niye böyle oldu dedim. Korona yüzünden mi diye . Satıcı sadece pis pis sırıttı ve yüzünü çevirdi.

Kıdemli Üye
    İnşallah en ağır cezaya çarptırılır.
    "Akıl plan yaparken kader gülermiş"

Kıdemli Üye
    1)Maliyeti 15 Tl lik malın 25 Tl ye satılması matematik 4 işlem gereği hesaplama yapılırsa yaklaşık %60 65 karlı satış.
    2)Etik konusu kişisel olarak belirtilemez.
    3)İtiraz ve mahkeme safahatına şahsi karar veremezsiniz.Hayır bu böyle olamaz derseniz ben de hayır diyebilirim.
    4)Suç vs varsa mahkeme karar verir.
    5)Bu olayda 3-5 katı fiyat yok ve bu olay hakkında konuşurken birden bire 3-5 kat satış yapanlar ile bir kefeye koymayınız.Savınızı güçlendirmek için yanlış yol.
    6)serbest piyasada % 65-70 den fazla kar marjı ile satış yapılan bir çok ürün var.
    7)Bu örnek üzerinden cevap verildiğinde; Serbest Piyasa ekonomisinde o ürünü almazsınız olur biter.
    8)Mercedes örneği gayet normal.Siz,üretmediğiniz bir üründen %100 kar edebilirsiniz ama başkası %60-70 bandında kar edeck şekilde ticaret yapamaz mı?
    9)Yine bu örnekten yola çıkarak,alış faturası var mı? var? vergisini ödüyor mu? ödüyor.Ürün karaborsa değil,
    10)İktidar ve kendi medyasının Ceza yada suç tarifine göre değil, mahkeme kararlarına göre bir yaşam gerçeği var.İktidar ve medyası şu anda suçlu ve suç gösterdiği olaylarda,nihayetinde temyize gidecek ve onanacak kaç karar olacak göreceğiz.
    11)bu konu üzerinden yine konuşalım; suç suçlu etik vs. yi kesinlikle dayatamazsınız.
    12)25 Tl ye kolonya almam.Satana da dış mihrak vatan hayini vs şeklinde yaklaşmam.
    13)Depremlerde olanlar vs değil konu , 15 tl lik alınan malın 25 tl ye satılması ve piyasada gayet ulaşılabilir bir ürün olması.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Allah emeği geçen herkesten razı olsun şahsen inanmıyor dum ama bu başlığı görünce içimin yağları eridi... Dilerim 104.000 TL cezayı köküne kadar yazarlar...
    Bu tipler deprem de 1 suyu 10 TL yapan cibiliyetsiz takımından bunların ülkeye zerre hayrı olmaz...

İnşallah çoluk çocuğuna süt alacak dereceye düşürecek ceza yazarlar da bir nebze olsun içimiz rahatlar...

Nasıl yapacağın da zerre umurumda değil

1)Maliyeti 15 Tl lik malın 25 Tl ye satılması matematik 4 işlem gereği hesaplama yapılırsa yaklaşık %60 65 karlı satış.
    2)Etik konusu kişisel olarak belirtilemez.
    3)İtiraz ve mahkeme safahatına şahsi karar veremezsiniz.Hayır bu böyle olamaz derseniz ben de hayır diyebilirim.
    4)Suç vs varsa mahkeme karar verir.
    5)Bu olayda 3-5 katı fiyat yok ve bu olay hakkında konuşurken birden bire 3-5 kat satış yapanlar ile bir kefeye koymayınız.Savınızı güçlendirmek için yanlış yol.
    6)serbest piyasada % 65-70 den fazla kar marjı ile satış yapılan bir çok ürün var.
    7)Bu örnek üzerinden cevap verildiğinde; Serbest Piyasa ekonomisinde o ürünü almazsınız olur biter.
    8)Mercedes örneği gayet normal.Siz,üretmediğiniz bir üründen %100 kar edebilirsiniz ama başkası %60-70 bandında kar edeck şekilde ticaret yapamaz mı?
    9)Yine bu örnekten yola çıkarak,alış faturası var mı? var? vergisini ödüyor mu? ödüyor.Ürün karaborsa değil,
    10)İktidar ve kendi medyasının Ceza yada suç tarifine göre değil, mahkeme kararlarına göre bir yaşam gerçeği var.İktidar ve medyası şu anda suçlu ve suç gösterdiği olaylarda,nihayetinde temyize gidecek ve onanacak kaç karar olacak göreceğiz.
    11)bu konu üzerinden yine konuşalım; suç suçlu etik vs. yi kesinlikle dayatamazsınız.
    12)25 Tl ye kolonya almam.Satana da dış mihrak vatan hayini vs şeklinde yaklaşmam.
    13)Depremlerde olanlar vs değil konu , 15 tl lik alınan malın 25 tl ye satılması ve piyasada gayet ulaşılabilir bir ürün olması.
    umarım hak ettiği cezayı bulur. ben devletin yerinde olsam markete el koyar adamı içeri atar malları da fakire fukaraya bedava dağırım.
    mmm