Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evden Çalışmak İçin Bilgisayarı Otomatik Açma/Kapatma/Bağlanma

Kıdemli Üye

Evden Çalışmak İçin Bilgisayarı Otomatik Açma/Kapatma/Bağlanma

Merhabalar,
    Bilgisayarı belirli bir saatte kapatma veya uyku moduna almayı yapabiliyoruz. Peki evden açmak veya evden uyku modundan çıkartmak konusunda fikri olan var mı?

Konu Forum-Mod tarafından (14.Nisan.2020 Saat 06:28 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    İşyerinizde sabit ip olması lazım. Modemden port yönlendirmesi yapıp eternet kartı ayarlarında bazı ayarlamalar yapıp bu dediğiniz mümkün. Hatta telefonda anderoid programlarda var yada bu hizmeti sunan web sayfaları var.. Bunun yanı sıra biostan yapılan benim kullandığım sistem sabah bilgisayarı otomatik çalıştırma. bunda sorun elektrik gidince tekrar açılmaması bunun çözümü yine biosta. elektrik gidip gelince bilgisayarın tekrar açılmasını gerektirecek ayarlar var.
    bu kaynak size yardımcı olacaktır.
    https://www.serdarbayram.net/uzaktak...en-baslat.html
    https://gurkantuna.com/Makale/7/Kapa...-Uzaktan-Acmak
    Konu gunebakanweb tarafından (17.Mart.2020 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Teşekkür ederim. İnceleyeceğim....

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bir soruda ben sorabilirmiyim.HP 1102 yazıcımda ayarları farkında olmadan bozdum galiba bilhassa e beyan sitesinde yazdır dediğimde birinci sayfayı atlıyor gibi boş çıkarıyor kapağı açıp kapayınca yazdırıyor veya ikinci sayfadan başlıyor.30 metre ilerdeki bilgisayar dükkanında asistanı davet ettm büroda düzeltiver diye buraya getir diyor söküp götürmek telaşeli yapabileceğim bir şey varmıdır.Normal wordta yazıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    güzel bilgi teşekkürler

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Yazıcıya "yazdır" dediğimizde seçeneklerde "çift taraflı" diye işaretlenmiş ise bu durum olabiliyor arkadaşlar.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Talat arkadaşım HP P1102 ler tek yüz yazdırıyor arkasını elle çevirerek yazdırabiliyorum yinede ayarlarına bakacağım teşekkür ederim.syg arkadaşımıza cevap yazan günebekenweb rumuzlu arkadaşımızın bu konudada bilgisi olduğu profesyonel olduğu düşüncesi ile banada bir çözüm bulur diye düşünerek yazdım şimdilik kendisinden bir haber yok.Yazıcıyı kağıt sıkıştırdım ince kağıtlar kullanıyordum eskileri bitirmek için 60 gr lık olanlar bilgisayarcıya götürdüm servis ücreti ödedim ama ayarlara bakmasını bek söylemeyi unuttum o da bakmamış getirdim büroda kontroldan sonra gördüm söyledim buraya getir dedi ve kaldı.Kapağını açıp kapayınca yazdırıyor.

Kıdemli Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Talat arkadaşım HP P1102 ler tek yüz yazdırıyor arkasını elle çevirerek yazdırabiliyorum yinede ayarlarına bakacağım teşekkür ederim.syg arkadaşımıza cevap yazan günebekenweb rumuzlu arkadaşımızın bu konudada bilgisi olduğu profesyonel olduğu düşüncesi ile banada bir çözüm bulur diye düşünerek yazdım şimdilik kendisinden bir haber yok.Yazıcıyı kağıt sıkıştırdım ince kağıtlar kullanıyordum eskileri bitirmek için 60 gr lık olanlar bilgisayarcıya götürdüm servis ücreti ödedim ama ayarlara bakmasını bek söylemeyi unuttum o da bakmamış getirdim büroda kontroldan sonra gördüm söyledim buraya getir dedi ve kaldı.Kapağını açıp kapayınca yazdırıyor.
    https://hizliresim.com/wNGIvU

daire içinde ki yerde tık var ise kaldırın. sorun çözülür büyük ihtimal.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    merhaba bilgi amaçlı iletiyorum modemden port açılınca bilgisayar güvenlik açığı oluyor bir müşterim bu şekilde bilgileri çalındı bu windowsun açığı olduğu söylendi port açınca açık kapı oluyormuş programcınıza danışmanızı öneririm
    başarı için ömrünün bir kısmını feda etmeyenler başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    bugrahan45 arkadaşım normal word dosyası yazdırırken normal söz dinliyor sadece e beyandan beyanname yazdırınca oluyor.Uyardığın yere baktım elle çidt taraflı yazdırma seçeneği var orasda tıklanmamış durumdadır bu arada wündoss 7 kullanıyorum.