Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gelir Vergisi 30.04.2020 Tarihine Uzatıldı

Kıdemli Üye

Gelir Vergisi 30.04.2020 Tarihine Uzatıldı

31 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 30 Nisan 2020 gün sonuna kadar uzatılmıştır.

Müdavim Üye
    kdv beyanlarını yapın sonra gidin evinize yatın diyorlar. Sağlık Olsun..
    Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım sonra tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Alıntı ahmetkonya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kdv beyanlarını yapın sonra gidin evinize yatın diyorlar. Sağlık Olsun..
    ben öyle düşündüklerini hiç sanmıyorum. GMSİ kira beyanlarını halen yaşlı insanlar alışkanlık ile vergi dairesine gidip beyan etmeye ve ödemeye çalışıyorlar. o sebeple evden çıkmasınlar diye düşünüldü bence. Aksi halde mali müşaviri düşünen kimse yok.

Müdavim Üye
    bende bizi düşündüler sandım gerçekten, dediğiniz gibi vergi dairesi memurları için yapılmış bir erteleme,

normlade muhasebecinin sağlığı düşünülse kdv uzaması lazımdı, her gün yüzlerce evrağa tutmak, müşteriye gitmek, gelen müşteri ile muatap olmak zorundayız, bizim için asıl risk KDV dir. bu uzamadıktan sonra bizim için hiçbir anlamı yok, stopaj, muhtasar, yıllık, ssk hepsi evden uzaktan bağlanarak yapılabilir ama kdv asla.

maliye parasını alsında da bizden ölenler ölür yapacak birşey yok

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    çok büyük başarı aferin onlara alkışşşşşşş bitirdik yıllıkları akılları varsa kdv muhtasar sgk ertelesinlerde görelim para alacaklar düşüncesiyle ertelemiyorlardır

Yeni Üye
    way be, helal olsun bizim odalara nasıl her gün baskı yaptılar, yılmadan, usanmadan... aldıkları her kuruşu hak ediyorlar.

Müdavim Üye
    asıl diğer beyannameler önemli onlar ne olacak

Üye
    Türmob sayfasında bu konuda neler yapılmış bulabilirsiniz. Aşağıdaki linktende anlaşılacağı gibi, yöneticilerimiz gayet duyarlı hareket etmektedirler.
    https://www.turmob.org.tr/haberler/8...en-ustundur---

Müdavim Üye
    Alıntı shakesbeer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türmob sayfasında bu konuda neler yapılmış bulabilirsiniz. Aşağıdaki linktende anlaşılacağı gibi, yöneticilerimiz gayet duyarlı hareket etmektedirler.
    https://www.turmob.org.tr/haberler/8...en-ustundur---
    Bunları bende yazarım. Önemli olan bugüne kadar her dediğini yaptırmak muhasebecileri angarya ile boğmaktır. Onlarca ek beyanname ek iş külfet geldi. Mesela şu Ba Bs ne işe yarıyor. E Arşiv fatura geldi. Niye senelerdir 5000 tl sınırı var. Enflasyon arttı herşey arttı. Bunu 10.000 veya 20.000 tl olması gerekmezmi. Hiç bunu söyleyen var mı? Demekki bunlar idarenin her dediğini tamam dediler. Koltuklarında rahatça oturup çay kahve içip, maaşlarını tıkır tıkır aldılar. Şimdide niye devlet türmobu dinlesin. Türmob kim. Muhasebecileri ezen idarenin affedersiniz maşası. Halk sağlığı imiş. Varmı bir kınama varmı bir tepki. Yok. Onlar işyerlerini kapatıp, muhasebecileri evrak ve corona ile başbaşa bıraktılar.