Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: virüs

Kıdemli Üye
    size kağıt fatura cildi,alış ,satış ftr ve z raporu gelmiyor veya ağa meslek mensubusunuz.eliniz değmiyor,elemanları çalıştırıyorsunuz.Benzin fişi geldi,elledin, covid-19 lu olmadığı üstünde yazıyor,siz devam edin.Mesleği ölümüne seviyorsunuz ama ortada büyük bir para da yok sonuçta.Zaten kalbim,ağrıyor ,sinirlenip tansiyon çıkıyor,yavaş ölüyorum ama evde yaşlı annen ,baban varsa onlara hastalık bulaştırma riski var.çin'de çoğunlukla yaşlıları öldürmek için üretilmiş bir virüs,emekliler devletlere göre hazır yiyici.Mehmetçikler de şehit oldu mu sayı olarak veriliyor.Askerde vefat edenlere eğitim zayiatı derler.biz devletin gözünde asker de değiliz,20 yıl görev yapan,assubay emeklisi bile çok emekli maaşı alıyor.muhasebeci ne hakkın var,yıpranma payı verip erken emeklilik bile yok.avukat yüzde sekiz kdv ye düştü.

Müdavim Üye
    İnanılır gibi değil, her gün ofise birileri geliyor birileri çıkıyor, biz müşterilere gidiyoruz, verdikleri bulaşlı olabilecek evraklara biz ve elemanlarımız da tutuyor. Herkes kadar belki de daha fazla bizde risk altındayız. Ben bu gün ofise gitmeyeceğim yarın da eleman gitmeyecek, kendimizce böyle bir çözüm bulduk.

İnsanlar arasında iktidara tapınma derecesinde güvenen ve sevenler var, virüs etkisi kötü olacak dediğimizde iktidarlarina laf söyledik onları asağıladık gibi algılıyor ama durum öyle değil, burada insan sağlığı söz konusu. Sen iktidarına güven, bakanına inan sözüm yok ama durum gerçekten kritik ve daha vahim açıklamalar gelecek yakında.

Herkes kadar belki de daha fazla bizlerde risk altındayız, bu yüzden geç olmadan odanın da girişimleri ile bizim için de bir şeyler yapılmalı.

Benim de bir hayatım, eşim ve çocuklarım var, ve hiçbir şey bunlardan daha değerli değil benim için, muhtemelen bir çok kişi de böyle düşünüyordur.

Üye
    Nereden
    G.ANTEP
    Corona, corona, corona!!!
    Beynim bulandı. Psikolojim bozuldu.
    Ne KDV, ne SGK, ne Yıllık Vergi, ne GMSİ, ne Geri Kazanım Katılım Payı, ne Ba/Bs, ne defter berat.
    Hiç biri ilgimi çekmiyor artık.
    Tahsilat desen, corona nedeniyle malesef işler kötü, bizi bu ay idare et.
    Bizim de korumak zorunda olduğumuz canımız, canını korumak zorunda olduğumuz canlarımız var.
    Her şeye para gözüyle bakan bir yönetim anlayışı, dünyanın geldiği en acı noktadır.
    Millet can derdinde, e-tebligatlar yağmur gibi yağmaya devam ediyor.
    Acaba bir gün "PARANIN NE ÖNEMİ VAR, MÜHİM OLAN İNSANLIK" diyebilecek miyiz?
    Bütün bakanlıklar gerekli tedbiri aldı. Maliye bakanlığından tık yok. Neymiş efendim, sayın cumhurbaşkanımız hafta içinde açıklama yapacakmış.
    Maliye bakanı bostan korkuluğu mu? Ben virüsü kaptıktan sonra....
    BU DA GEÇER...

Kıdemli Üye
    Valla kusura bakmayın ama cehalet diz boyu. Toplu taşımayla bürosuna giden , fabrikalarda bağımlı çalışan meslek mensupları var.Kalabalık firmalarda çalışan binlerce meslektaşımız var.Bilgisayarına corona mı girdi demiş

Corona virüsü ölümlü sonuçlarıyla kol gezerken süreler uzatılmalı sağlıktan daha önemli ne olabilir ki ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Bu virüsü üreten / türeten küresel sistemin istediği korkuyu olabildiği kadar yayarak dünyayı istediği kıvama getirmek.
    Tamam, tedbirlerimizi alalım ama korkmayalım, korkup panik yaparsak, onların istediklerine yapmış olur, bilerek veya bilmeyerek onlara hizmet etmiş oluruz.
    Şu anda küresel sistem kurucuları, tıkanan sisteme virüsü bahane ederek format atıyorlar. Virüs artık bir milat özellikle de ekonomide; virüsten önce virüsten sonra...
    Artık eski dünya düzeni bu virüs ile geride kaldı, yeni dünya düzeninin nasıl olacağını hep beraber yaşayıp göreceğiz, inşallah.
    İnşallah bu günleri en az hasarla atlatırız. Sağlıcakla kalın.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Bugün yarın bakanlık bir görüş açıklar diye düşünüyorum.
    SMMM Yücel ÜNAL - Soma/Manisa
    www.yucelunal.com

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar virüsle ilgili ne nedir komplo teorileri varmı yokmu gibi kelimeler çok bir şey ifade etmiyor çünkü bu işin politik yönü bir yönü ile ama bu beni ilgilendirmiyor çünkü zaten buna yapabileceğim bir şey yok ancak cami cemaati gibi veya kahvehane cemaati gibi topluluğu gibi şu şöyledir bu böyledire girmeden hayatımızı ilgilendiren bir durum var nasıl çıktığına nasılınada bakmadan bakanlık bizide düşünerek mevcut beyan ve vb.ne varsa en azından 15 gün içinde olanları 1 ay ertelemelidir ve bizde bu 2,3 haftalık sağlık bakanının açıkladığı dönemi daha sağlıklı güvenli geçirelim ve bu bizimde hakkımız diye düşünüyorum çok şeymi istiyorum hayır,sesimizi duysunlar lütfen,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Alıntı furkantaha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu virüsü üreten / türeten küresel sistemin istediği korkuyu olabildiği kadar yayarak dünyayı istediği kıvama getirmek.
    Tamam, tedbirlerimizi alalım ama korkmayalım, korkup panik yaparsak, onların istediklerine yapmış olur, bilerek veya bilmeyerek onlara hizmet etmiş oluruz.
    Şu anda küresel sistem kurucuları, tıkanan sisteme virüsü bahane ederek format atıyorlar. Virüs artık bir milat özellikle de ekonomide; virüsten önce virüsten sonra...
    Artık eski dünya düzeni bu virüs ile geride kaldı, yeni dünya düzeninin nasıl olacağını hep beraber yaşayıp göreceğiz, inşallah.
    İnşallah bu günleri en az hasarla atlatırız. Sağlıcakla kalın.
    Hadis-i şerifte, "Yakında büyük fitneler olacak o fitnelerde (yerinde) oturanlar ayaktakilerden, ayaktakiler yürüyenlerden, yürüyenler koşanlardan, daha hayırlı olacaklar." buyuruluyor.15 gün karantina olsa yayılım engellenir.Bir kişi 600 kişiye virüs bulaştırabiliyor.Tedbiri al ondan sonra Allak Kerimdir de.

Müdavim Üye
    Dün yazdığım gibi, devletimiz büyük bir adım atarak vaka sayısı 47 olması karşısında, Gelir Vergisini 1 ay erteledi. İnşallah diğer beyannamelerde ertelenir. Ben şahsen çok ağır kalp hastasıyım. Mecburen işe gelip gidiyoruz. Lütfen yorum yaparken karşıdakileri düşünelim. Saygılar sunar hayırlı işler dilerim.

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün yazdığım gibi, devletimiz büyük bir adım atarak vaka sayısı 47 olması karşısında, Gelir Vergisini 1 ay erteledi. İnşallah diğer beyannamelerde ertelenir. Ben şahsen çok ağır kalp hastasıyım. Mecburen işe gelip gidiyoruz. Lütfen yorum yaparken karşıdakileri düşünelim. Saygılar sunar hayırlı işler dilerim.
    Karce Üstadım, Aman ha kendinize dikkat edin, Hepimiz kalp hastası olduk... Beyannamelerin uzatılması ne faydası olacaktır bilmiyorum ama en azından Rahat bir ortamla sıkıntı yapmadan doldurabileceğiz. Yalnız ertelendi ertesi ay sonuna diye bekletip Nisan içinde yapmanın da bir anlamı yok. Yine de bitirmemiz gerekiyor bu ay bir şekilde... Bir kaç beyanname sarkarsa sıkıntı yok tabii. Beyanname erteleme nin benim düşünceme göre çok fazla bir faydası yok. Asıl şu Gekap tır, BA BS dir bu tür işlemlerin KALDIRILMASI gerekiyor. Şöyle bir bakıyorumda bizleri rahatlatacak ASIL Önemli bir düzenleme yapılmıyor. Ancak uzatılma, seminer vs şeklinde hepsi. Ne kanun çıkarsa onun peşinden koşuyoruz ve işimiz onları bi şekilde yetiştirmek. İTİRAZ ETME gibi bur düstur yok TÜRMOB da. Başını eğmiş her ne çıkarsa kabulleniliyor. Bir patlama nokta olacak inşallah diyorum, Ama patlama noktası hep muhasebecilerde... Yani İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun...
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN