Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk işyeri dosyasının pasif e alınması

Kıdemli Üye
    Nereden
    smmm

sgk işyeri dosyasının pasif e alınması

iyi günler arkadaşlar hepimize kolay gelsin hiç de kolay olmayan işler
    Sgk denetçileri işverinin adresini gitmişler adresi bulamadık diye işyeri dosyasını pasife aldılar. Belediye işyeri adresindeki Mahalle adını değiştirmiş.Dilekçe verdik Düzgün adresi yazdım. vergi dairesi sicil görüntülemeyi,vergi levhasını daha önce gidilip adreste tesbit yapılan tutanağın fotokopisini, kira ödeme makbuzlarını vb. ekledim.Nisan da dağıtım yapacaklarmış.
    Bu süreç nasıl devam eder. işkur kayıtlarını, iş sözleşmesi özlük dosyası vb. isterler mi.
    Aylık bildirgeyi dilekçe ile kuruma veriyorum kurum sgk primini tahakkuk ettiriyor ama dönemi geçtikten sonra .haliyle de ancak tahakkuk dönemi geçtikten sonra ödeme yapılabiliyor.Bu yapılan doğru mu. Ben dilekçeyi verdiğimde tahakkuk kesilse devlet parasını bir an önce alsa daha iyi değil mi. Benimde kafamı mesgul etmese.Dosya açıldı mı açılmadımı diye son gün dönüp dönüp kontrol ediyorum.işveren cezalı duruma düşmesin diye.Konuyu bilen varsa yol gösterebilirmisiniz.
    iyi günler hayırlı işler dilerim.
    puduhepa
    tavananna

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Bürokrasi eskisinden daha fazla üstelik tıkanıp kalıyorsunuz Belediyenin değişiklikleri yapmasından sonra diğer kurumlar neden görmez ki...dedikten sonra
    Adres değişikliğini belgelerseniz ki yapmışsınız,SGK tarafından güncellendiğinde sorun çözülecektir. Aksi durumda inceleme başlar o da sıkıntı..
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Kıdemli Üye
    Nereden
    smmm
    tekrar müfettişe gönderiyorlar.
    tavananna