Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşkazası bildirim

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı cerez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar . Demekki raporun detayınada bakmak lazımmış. Nerde hasta oldun ? İşterindeyken tık diye işkazası yazmışlar . 3 gün raporluydu 3 gün prim kesmeyeyim istirahatli olarak çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyeyim diyorum.
    Ceza tebliğ edilmedi raporu onaylasam mı ? İşkazası bildirimi yapsam mı bilemedim ?

[QUOTE=cerez;788166]Ceza tebliğ edilmedi raporu onaylasam mı ? İşkazası bildirimi yapsam mı bilemedim ?[/QUOTE

Geçmiş olsun. Ceza sonradan gelecek.
    1. İş kazası raporunu girmedin diye. (Az tehlikeli ve 10 dan az çalışanı olan işyerleri için: 3.092,00 TL)
    2. Hastane tarafından yapılan masraflar da faizi ile birlikte istenecek SGK tarafından.

İş göremezliği onaylar ve ödeme alır ise, onu da isterler. (İş kazası raporunu girmez iseniz.)

Geç te olsa iş kazası raporunu girin.

** Olayı iş kazası değil diyorsanız, işveren itiraz etsin, hastane ile görüşsün derim.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    Üstad çok güzel açıklamış, aynen böyle oluyor...

[QUOTE=Hüseyin KAYA;788200]
    Alıntı cerez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceza tebliğ edilmedi raporu onaylasam mı ? İşkazası bildirimi yapsam mı bilemedim ?[/QUOTE

Geçmiş olsun. Ceza sonradan gelecek.
    1. İş kazası raporunu girmedin diye. (Az tehlikeli ve 10 dan az çalışanı olan işyerleri için: 3.092,00 TL)
    2. Hastane tarafından yapılan masraflar da faizi ile birlikte istenecek SGK tarafından.

İş göremezliği onaylar ve ödeme alır ise, onu da isterler. (İş kazası raporunu girmez iseniz.)

Geç te olsa iş kazası raporunu girin.

** Olayı iş kazası değil diyorsanız, işveren itiraz etsin, hastane ile görüşsün derim.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Üye
    Herkese teşekkür ederim. 3 günlük raporu geçte olsa onaylayacağım.
    Aylık bildirgemde 3 günün primini tam bildireceğim , istirahatli günlerde çalışmamıştır kutucuğunu işarateleyeceğim.
    Kolaylıklar dilerim...