Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gelir Vergisi (Kira ve ücret geliri) beyannamesi

Müdavim Üye

Gelir Vergisi (Kira ve ücret geliri) beyannamesi

Arkadaşlar merhaba,

GMSI ve diğer gelirler için hazırladığımız bdp beyannamesi, hesaplanan vergi tutarını yanlış hesaplıyor, benden başka karşılaşan varmı acaba ? Hazır Beyanname sisteminden de denedim o da yanlış hesapladı.

Benim beyanımda işyeri kirası ve 2 ayrı yerden huzur hakkı geliri olan bir mükellefim var.

Gelir vergisi matrahı 1.666.139,23
    Beyan edilen vergiye tabi gelir (matrah) üzerinden hesaplanan vergi 571.608,73

Bdp programı ve hazır beyan sistemi vergiyi 575.818,35 hesaplıyor.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Facebook gibi yerlerden de okudum. Sistem değişik hata veriyor. Sistemde güncelleme yapılıyormuş. Birkaç gün beklenmesi tavsiye ediliyor.

Müdavim Üye
    Teşekkür ederim,

Ayrıca yıl içerisinde başka firmadan ayrılıp bize gelen çalışan için hazırladığım beyannamede (kişi bize geldiğinde %35 lik dilimdeydi, bizde 35 lik dilimden başlattık) bizde çalışırken ödenen brüt 100.000 Tl ücretin gelir vergisini 35.000 TL olarak kabul etmiyor , en fazla 23.300 yazabilirsiniz uyarısını veriyor.

sabahtan beri bu 2 konuyla ugraşıyorum.

Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook gibi yerlerden de okudum. Sistem değişik hata veriyor. Sistemde güncelleme yapılıyormuş. Birkaç gün beklenmesi tavsiye ediliyor.

Müdavim Üye
    Arkadaşlar,

BDP ve Hazır beyan, Ücret ile beraber diğer gelirler var ise (SM,Kira vb) şuan kesinlikle yanlış hesaplıyor. Bilginize

Alıntı azzozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

GMSI ve diğer gelirler için hazırladığımız bdp beyannamesi, hesaplanan vergi tutarını yanlış hesaplıyor, benden başka karşılaşan varmı acaba ? Hazır Beyanname sisteminden de denedim o da yanlış hesapladı.

Benim beyanımda işyeri kirası ve 2 ayrı yerden huzur hakkı geliri olan bir mükellefim var.

Gelir vergisi matrahı 1.666.139,23
    Beyan edilen vergiye tabi gelir (matrah) üzerinden hesaplanan vergi 571.608,73

Bdp programı ve hazır beyan sistemi vergiyi 575.818,35 hesaplıyor.

Müdavim Üye
    Arkadaşlar,

BDP ve Hazır beyan, Ücret ile beraber diğer gelirler var ise (SM,Kira vb) şuan kesinlikle yanlış hesaplıyor. Bilginize
    güncelleme daha gelmedi sisteme

sisteme güncellemeyi atıyorlar
    CNPL

Müdavim Üye
    Bugün yayımlanan YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİ de hatalı hesaplıyor vergiyi.... Ticari kazanç 1 tl, işyeri kirası 275.000, ücret 700.000 durumunda vergi dilimi indirimi (148.000-98000=50000) x%'8 = 4.000 Tl yi uygulamıyor.

Alıntı CANPOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncelleme daha gelmedi sisteme

sisteme güncellemeyi atıyorlar

Müdavim Üye
    Hadi bunu hesaplamıyor, 1.666.171 TL olan matrahın vergisini nasıl 575.818 hesaplar sistem..... Mükellef beyannameyi istiyor, yanlış var diyorum, e düzelttir diyor, hey allahım...

Bugün yayımlanan YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİ de hatalı hesaplıyor vergiyi.... Ticari kazanç 1 tl, işyeri kirası 275.000, ücret 700.000 durumunda vergi dilimi indirimi (148.000-98000=50000) x%'8 = 4.000 Tl yi uygulamıyor.