Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şaka Gibi: 56486 Sayılı Teşvik 23 Şubat Gece Yarısı Yayınlanan Kararla Uzatıldı!

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bakınız şu grup bu grup demiyorum bu kadar kargaşadan işkenceden insan yerine konulmamaktan sonra oda seçimlerinde gidip yine aynı kişilere oy veriyorsanız bundan sonra bir daha kimse ağlaşmasın. Tekrar açıklamak istiyorum falan grup iyi filan grup kötü demiyorum hepsi için ortak düşünce seslendiriyorum. Eskiden tek grup yönetir diğer gruplar onlar yüksek huzur hakkı alıyor diye propaganda yapardı. Sonra seçim sistemi değişti nisbi temsil geldi şikayet edenler de pastadan pay almaya başlayınca sesleri solukları kesildi şimdi ortak hareket etmeyi öğrendiler. Hakkımız aranmıyorsa bizlere bu davranışlar reva görülüyorken sadece ve sadece aldıkları yüksek huzur haklarının başına iş gelmesin diye kafalarını çeviriyorlarsa aidatını ödeyemeyenlerden bu kadar huzur hakkı mı alınırmış düşüncesi kendilerini huzursuz etmiyorsa yönetimlerle zıtlaşmayıp koltuğumda rahat rahat oturayım başım ağrımasın yüksek huzur hakkımı alırım rahatıma bakarım diyen hangi grup olursa olsun aynı kişilere oy vermeyin. Oy vermeyin ki o kişiler de düşünüp kendine gelebilir belki pabucun pahalı olduğunu anlarlar artık. Bir defa değiştirme özgürlüğümüzü kullanmasını becerelim. Ha yeni gelen de aynı olmayacak mı diyorsunuz elbetteki o da statükoya uyacak aynı olacak adım gibi biliyorum ama yine de her seferinde değiştirmeyi öğrenmeli o koltuklara yapışıp kalmalarına müsaade etmemeliyiz ki yeni gelen de belki süreç içinde zihniyetini değiştirir.

Ancak buna benzer konuşmaları mesajları düşünceleri çok iyi hatırlıyorum 10 yıldan beri seslendiriyoruz ama netice değişmiyor o halde biz bunlara layığız ve herkes hak ettiği şekilde yönetilir.
    Konu DUMANLI tarafından (25.Şubat.2020 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Bu gün için sistem kanun no düzeltmesi yapmaya müsaade etmiyor, bağlı olduğumuz kurum bu problemin çözümü için genel müdürlüğe bildirimde bulundu daha sonra düzeltme işlemlerinin yapılabileceğini söyledi...Bilginize
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Müdavim Üye
    Sayın Dumanlı, malumunuz kota konusunda ve birçok konuda görüşlerimizi dile getirdik. Kurumların bizleri yıprattığından bahsettik. İşitmediğimiz hakaretler kalmadı. Gelinen süreçte kimsenin sesi çıkmıyor. Hatta sizlerin bir cafede buluşalım önerinize karşı, neredeyse hiç kimse oralı olmamıştı. Üzülerek söylüyorum. Bizden birşey olmaz. Bu nedenle it ürür kervan yürür der atalarımız. Biz herşeye layığız. Allah kimseyi benim gibi sağlığını elinden almasın.

Eh bizler beyannameler altında can çekişirken başkan çıkıp vergiler yapılandırılsın açıklaması yapıyor. Sen ticaret odası başkanı mısın esnaflar odası başkanı mısın sanane milletin ödemediği vergilerden. Dün türmob güya kabul etmiyoruz son dakikayı diye açıklama yapıyor. Ee noldu kimse seni sallamadı. Gece 12'ye kadar bildirge verdim.

Yeni Üye
    5510 ek17 ile dilekçe işlemi yaptım. gün içinde büyük ihtimal kanun değişikliği için başvuracağım. Bu sefer de sgk onayı isteyecek, emanete düşecek bu ayki ödemeye yansıması çok zor.

Yeni Üye
    Arkadaşlar geriye dönük kanun için dilekçe vermiştim. Dün ebildrige v2 den iptal işlemini kanun no değişimi ile yaptım. Sgk ile görüşerek işleme almalarını rica ettim. Sagolsunlar hemen işleme koydular ve onay işlemi sonrası 46486 nolu teşvikten faydalanmış oldum. Borcu daha ödemediğimiz için emanet hesaba düşmedi. direk cari dönem borcu azaldı.