Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şaka Gibi: 56486 Sayılı Teşvik 23 Şubat Gece Yarısı Yayınlanan Kararla Uzatıldı!

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Bu arada 5510 iptal nedenini "kanun numarası değişikliği" seçmeyin, seçerseniz bağlı bulunduğunuz il müdürlüğü nün onayını ister.

"Yasal süresi içerisinde verilmiş APHB" seçin.

Müdavim Üye
    Ben kurumlar hakkında bazen ağır konuşuyordum. Maalesef, ne kadar haklı çıktığımı anladım. Muhasebecilere bu kadar eziyet yapılmaz ayıptır. Ayın ortasına kadar zaten hizmet birleştirmesi adı altında insanlara kan kusturuldu. Sonra yapılan hatadan 1 aylık dönüş yapıldı. Şimdide son gün dalga geçmek diyemeyeceğim. Bana kalırsa eski kavimler gibi, muhasebecilere özellikle eziyet eden bir kavim gibi görüyorum. Parasını yatıranlar ne olacak. Damga vergileri ne olacak. İnşallah çoğu meslektaşımızın mağduriyeti giderilir ne diyeyim.

Üye
    Bu resmi kanallardan meslek mensubu ile dalga geçmenin zirve yaptığı yerdir. Odaların ve başta Türmob un meslek mensubuna verdiği değerdir. Daha söylenecek çok lafım varda ............ neyse. Allah cümlemize sabırlar ihsan eylesin.

Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada 5510 iptal nedenini "kanun numarası değişikliği" seçmeyin, seçerseniz bağlı bulunduğunuz il müdürlüğü nün onayını ister.

"Yasal süresi içerisinde verilmiş APHB" seçin.
    uyarınızı için teşekkürler, çok mantıklı,
    önce iptal veriyoruz sonra tekrar 2020/01 dönemi asıl veriyoruz, ek vs vermeye gerek kalmıyor doğru mu?

Kıdemli Üye
    aca primini ödeyenlere ek-iptal verelimmi sonuçta ödediler ama offfff nerden bakacağımızı bilmiyoruz

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    sayın zaferongun daha önceki dönmlerde 46486 kununu seçmeden verdiğim bildirimlerde % 6 indirim yapılmadı,yeniden bildirim verdim.Şimdi kanun numarası seçmeden verilirse yine % 6 indirim yapılmaz,iptal edip yeniden vermek gerekrse 46468 seçmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Kıdemli Üye
    Ödeme yapanlarda sistem iptal yapmadı. Ödeme alındı iptal olmaz mesajı çıkıyor.

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Üstadlar işlem sırası şöyle:

1- 5510 dan verilen bildirgelere iptal vereceğiz. İptal verirken iptal nedeni olarak "Yasal süresi içerisinde verilmiş APHB" seçeneğini seçeceğiz. Böylece 5510 dan verdiğimiz bildirge komple iptal olacak.

2- Bordro kayıtlarını X6486 ya göre düzeltikten sonra X6486 dan asıl bildirge hazırlayıp göndereceğiz ve onaylacağız.

Başka yapılacak bir işlem yok.
    SMMM Zafer ONGUN

türmob süre uzatımı talep etmiş bakalım ne sonuç çıkacak.

Kıdemli Üye

Red face

Alıntı Ö. İlker Özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türmob süre uzatımı talep etmiş bakalım ne sonuç çıkacak.
    23:59'da uzatma kararını açıklarlar ))))