Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslek Nereye Gidiyor

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor

Meslek Nereye Gidiyor

Değerli Arkadaşlar,

Tuik den aramışlar ay sonuna kadar formları doldurun yoksa dört bin cezası var,
    bunca işin arasında derdimiz tüik mi?
    Hangisini yapalım?

Poşet vardı şimdi birde Gekap geldi?

Turizm Payı?

Konaklama?

E Fatura, E Arşiv fatura, E defter geçiş süreçleri,

SGK sistemi v2 Çok zor çalışıyor, Ayın ortasına kadar zaten muhtasar prim hizmet kaygısı yaşadık iki ay sonra yeniden,

bu arada rutin işler KDV, BABS, Beratlar,

Bankalar habire mizan istiyor hazır değil dendiğinde herkesten aldık siz kaldınız?

Önümüzdeki ay gelir vergisi sonra kurumlar vs. vs.

Tüm bunların yanında 3 yıl içerisinde meslektaş sayısı 150.000 olarak hesaplanıyor,

Ücretler artacağı yerde düşüyor, Meslek kalitesi diye bir kavram zaten yok artık,

Tuzu kuru sızlanacaksan yapma diyen meslektaşlara söylüyorum 20 yıldır bu mesleği severek ve özenle yapmaya çalışıyorum, başka bir iş bilmem ne yapayım, bir gün bu masadan cenazemiz kalkacak!!

kimin umrunda.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın meslektaşım kimsenin umurunda değil ne odaların ne türmobun umurunda değil sadece para almasını biliyorlar,ben nereye gittiği ile ilgili bir şeyler dendiğinde aklıma hep cem yılmaz'ın dediği söz geliyor, neydi söz '' insanların maymundan gelip gelmediğini bilmiyorum ama şu kesin maymuna gdiyoruz'' diyorya tamda oraya gidiyoruz ama tabi bu arada Gora'yada uğrarız her halde,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Üye
    Kıymetli üstadlarım, paylaştıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. İş yükümüz azalması gerekirken her gün yeni bir mevzuat değişikliği geliyor. Artan iş yükümüze orantılı maalesef gelirlerimiz artmıyor. Emri vaki yapılan bu ek iş yüküne ne Türmob ne de Odalarımız ses çıkarmıyor. Ancak aidat ve seçim dönemlerinde oy istemeyi biliyorlar. Bağımsız meslek mensupları fiyatlarını arttıramadıkları gibi ücretlerini tahsilatta da sorun yaşıyorlar. Bağımlı meslek mensupları ise doğru düzgün maaş ve zam alamıyorlar. Mesleğimiz ileri gitmesi gerekirken her geçen gün geriye doğru gidiyor. Sayısal olarak çok olan ama etkisiz bir meslek mensubuyuz.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Halimizi ne güzel özetlemişsiniz. Bu kadar iş yüküne meslek mensublarının artması iyi birşey. Aslında işi bölüşmeye , bürolarda yardımcı elemanı artırmaya ihtiyacımız var çünkü artık ticaret lisesi mezunuyla ya da üniversite mezunu ile değil belgeyi almaya hak kazanmış biriyle çalışmak gerekiyor. Fakat herkesin dediği gibi ücretlerimizi arttıramamak , zamanında alamamak gibi bir sorunumuz var. Bizim mükelleflerden ücretimizi almamız meslekteki bağımsızlığımız engelliyor. Hepimiz birer memuruz canla başla çabalıyoruz. Sistem sürekli değişiyor ve biz bir şekilde ayak uyduruyoruz, isyan etmeden sgk ları bir muhsgk dan olmadı v2 den verdik mi verdik. Ama tırlatmaya az kaldı...
    SUREYYA

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Garip zamanlarda yaşıyoruz. Özellikle mesleğimiz adına çok garip zamanlarda yaşıyoruz.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Bizim meslekte eylem yapmak yasak mı? odalar bu rezilliğe ne zaman el atacak. odalar el atmıyorsa meslektaşlar başka bir platformda birleşip dur deme zamanı gelmedi mi?

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Bir EYT'leler kadar olamadık Üstat.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Kıdemli Üye
    yaw e arşiv müşteri yok ben yapmam sen hazırla taslak oluştur .. delirecem vallahi..
    ben hiç mükemmel değilim belkide sıradan biriyim

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    çok emek harcıyoruz ancak hizmetimize karşın aynı oranda gelir elde edemiyoruz son 5 yıldır istatistik yaptım her yıl gelire oranla gider giderek oransal olarak artıyor, iş desen artıyor, geçen durumu oldukça iyi olan bir mükellefimle sohbet ediyoruz inan karşıdan farklı görüyorsunuz bizi dedim, inan ki otur sen bizim işi yapmazsın, yapmazsın derken bizim kadar gece gündüz çalışacaksın senin 1 yılda kazandığını biz 10 yılda kazanıyoruz dedim ama yine de şükrediyoruz o ayrı bir konu,
    artık planlarımı değiştirdim, defter sayısını azaltmak, azaltırken iş yoğunluğu-ücret durumunu gözeterek defteri azaltmak, üzmeyecek fazla mesai yapmayacak kadar defter bakmak, elaman sayısını buna bağlı azaltarak giderler azaltarak sadece belirli gelir yetecek kadar devam etmek yoksa 43 kusur yaştayken böyle stres zor kaldırıyor isek 10 yıl sonra nasıl bunun altından kalkarız çok zor, bir de belli birikimi olan için söylüyorum meslek mensupları mutlaka artık yan gelirleri olmalı gayrimenkul yatırımı olmalı (kira geliri gibi) yoksa sadece bürodan artık çok zor çünkü, o nedenle artık bu meslekten çok rahat çalışma ortamı beklemek hayal olur gibi geliyor.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    earsiv fatura linki yapıyorsunuz pdf indiremiyoruz. faturaları tek tek indiriyoruz. e araivlerin interaktifte 7 şer günlük sadece bilgisini görüyoruz. bunların hepsi düzelecek maliye diycekki kdvni ben yapacam sgk diycekki bildirgeleri ben yapacam bizede diyceklerki siz denetim yapın. yıl 2025 yada 2030 ölmez sağ kalırsam.
    Kendini Bil Kendini