Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgk'da şube kodu hatasi

Muhsgk'da şube kodu hatasi

Merhaba
    Herkese kolay gelsin. Malumunuz bu ay SGK'lar V2'den muhtasarlar MUHSGK ile SGK eki olmadan gidecek. SGK'yı yolladık bir sıkıntı olmadı. Muhtasar beyanı hazırlarken, birçok şirketimizin olduğu gibi bu şirketimizin de alt taşeron olarak SGK işyeri var. Şube olarak görünmeyen bu işyerlerini muhtasar beyanda merkezin şube kodu ile yolluyorduk bu zamana kadar. Fakat bu ay alt taşeron olduğum işyerine, merkezin şube kodunu yazdığımda, "Ekler kulakçığı işyeri bilgileri tablosunda aynı işyeri/şube kodu için birden fazla faaliyet kodu girişi yapılamaz." uyarısı alıyorum. Başına gelen arkadaşlar bunu nasıl halletti? 189'u arayıp sorayım dedim ulaşmanın mümkünü yok. Şimdiden teşekkürler herkese.

Müdavim Üye
    bendede oldu. fabrikanın 1. katı merkez 2 katı şube olarak tescil edilmişti. aynı uyarıyı bende aldım. mükellefiyetsiz şube satırımı sildim. sadece merkez olarak gönderdim. onay bekliyora attı. bir hata uyarısı vermedi.

Yeni Üye
    merkez ve mükelelfiyetsiz şube kodları birbirinden farklı olsun örnek olarak merkez kodu 2 ise mükellefiyetsiz şube koduna 3 girin

Üye
    e-beyanname sayfasında sol tarafta mesajlar bölümü var işletmenin vergi numarası ile sorgulama yaparak şube kodunu öğrenebilirsiniz ...
    Sen Kendi Ellerinden Tut ve Kendine Benim İçin Bir Gül Ver...

Müdavim Üye
    şube kodunu sormuyorki. faaliyet kodu ( nace9 aynı olamaz uyarısı veriyor.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    bendede şube hatası veriyor
    Kendini Bil Kendini

Üye
    Nereden
    İŞÇİ
    Merkez sifir kodu ile diğer şubeleri 1-2-3-4-5 vs... şeklinde yazarsaniz gidiyor....

Anlattığım mevzuyu kimse pek anlamamış. Yada ben anlatamadım. Benim sorduğum arka sayfaya yazdığımız şube kodları ile ilgiliydi. Mevzuyu ben çözdüm kendi açımdan. Şöyle ki, merkezden hariç başka şantiyelerde sgk dosyası olan şirketlerin, bu başka sgk dosylarını arka sayfaya merkezin kodunu yazarak gönderiyordum. Şimdi gönderemedim çünkü merkezin kodunu bir kere yazabilirsin uyarısı verdi. Sonradan farkettim ki eski muhtasar gibi değil bu. arka sayfaya Her sgk dosyasının bilgisi girilmesi gerekmiyor. Yani gerçekten şubeniz varsa yazın ama sadece şantiye, alttaşeronluk gibi dosyanız varsa arka sayfaya yazmanıza gerek yok. Sadece merkezi yazıp geçin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    ekler kulakçığı işyeri bilgileri tablosunda aynı işyeri/şube kodu için birden fazla faaliyet kodu girişi yapılamaz. bu hatayı veriyor, örnek veriyorum, bir başka yerdede şube var, aynı faaliyet, şube kodu aynı olduğu için hata veriyor, yada birine 0 yazarsan kabul ediyor ama kararsız kaldım.
    Nasıl ki gökte, yerde ve kâinatta tıkır tıkır saat gibi işleyen bir düzen varsa, yeryüzünde de aynı şekilde bir düzen olmalı ve bu düzen içerisinde insanlar, barış içerisinde yaşamalı.

ticaret sicilden tescilli şube ise zaten ebeyannameden mesajlar kısmından sorgulayıp o şubenin kendi şube kodunu yazabilirsiniz. değilse hiç yazmanıza gerek yok.