Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRMOB Sözleşme Uzatma

Müdavim Üye

TÜRMOB Sözleşme Uzatma

Günaydın ,
    Bu yıla kadar sözleşmelerimi her sene yeniliyordum. Bu yıl sözleşme devam ettirmek istiyorum. Ne yapacağım. E Birlik ten güncelleme yaptıktab sınra GİB ten tekrar bir güncelleme yapmam gerekiyor mu?
    Damga vergisi yok diye biliyorum doğru mdur?
    İyi çalışmalar dilerim

Üye
    merhaba;
    sözleşmeleri güncelleyin, internet vergi dairesinde yapılacak bir işlem yok en azından ben yapmıyorum, damga vergisi beyannamesi vermeyeceksiniz.
    Sen Kendi Ellerinden Tut ve Kendine Benim İçin Bir Gül Ver...

Müdavim Üye
    https://www.gib.gov.tr/node/133152/pdf
    yazıya göre damga vergisi ödenmeli yada ben okuduğumu anlanadım.

Müdavim Üye
    Bu itibarla, müşterinizle imzalanan …/…/2018 tarihli "Ek Protokol" ile …/…/2017 tarihinde
    düzenlenen hizmet sözleşmesine atıfta bulunulduğu, 2018 dönemine ilişkin uygulanacak hizmet
    bedelinin belirlendiği ve 1/1/2018-31/12/2018 tarihleri arasında geçerli olduğu hususlarının
    düzenlendiği dikkate alındığında, sözleşme süresinin uzatılmasına ve ilgili yıl hizmet bedelinin
    belirlenmesine ilişkin düzenlenen söz konusu protokolün, 488 sayılı Damga Vergisi Kanununun 14
    üncü maddesi uyarınca bir yıllık (KDV hariç) hizmet bedeli üzerinden Kanuna ekli (1) sayılı tablonun
    I/A-1 fıkrasına göre damga vergisine tabi tutulması gerekmektedir.
    B

Yeni Üye
    Merhaba . E birlik sözleşmelerin uzatilmasi için son gün ne zaman ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANTALYA
    Merhabalar, ben her yıl e birlik sözleşmelerimi yeniliyorum fakat vergi dairesi sözleşmelerimi yenilemiyordum her yıl yeni gelen mükellefleri ekliyordum, bu yıl güncelleme yapmak istedim bana şube seçimini yapınız diye uyarı veriyor, şubesi yok boş geçtiğim zaman kabul etmiyor bu durumla karşılaşan var mı?