Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: v2 sitesinden e bildirge (5510) gönderilemiyor 5 gün kaldı bu ne saçmalık!!!

Müdavim Üye
    kolay işverenliğe geçmişseniz ebildirge onaylanmıyor sistem otomatik olarak düzenliyor
    SMMM

Üye
    Alıntı hazin21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay işverenliğe geçmişseniz ebildirge onaylanmıyor sistem otomatik olarak düzenliyor
    Hayır geçmedik kolay işverenliğe ama neden böyle yapıyor anlamıyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Alıntı UCRMHSB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apartman yönetimi bildirgesini onaylayan varmı 4 adet apartmandan 2 tanesini onayladım diğer ikisinde sistem uyarı veriyor (01.01.2020 den itibaren e bildirge üzerinden bildirge alınmayacak gibi )
    bu sıkıntıyı yaşayanlar varmı acaba SGK müdürlüğünü aradım kaç defa sistem sıkıntısı düzelir diyorlar kaç gün kaldı ne olacak böyle
    E-bildirge ana menüde işyeri vergi numarası yazıyor mu? Başka bir arkadaş sicil kayıtlarında vergi numarası girilmediğinden bu uyarıyı verdiğini vergi numarası yoksa potansiyel vergi numarası alıp sgk dosyasına işlenmesi gerektiğini yazmıştı.

Üye
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E-bildirge ana menüde işyeri vergi numarası yazıyor mu? Başka bir arkadaş sicil kayıtlarında vergi numarası girilmediğinden bu uyarıyı verdiğini vergi numarası yoksa potansiyel vergi numarası alıp sgk dosyasına işlenmesi gerektiğini yazmıştı.
    Evet kontrol ettim yazmıyor dediğiniz gibi ondan olabilir ben acil olarak sgk müdürlüğüyle tekrar görüşeyim o zaman çok teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    sgk dosya açarken bile işverenden vergi nosu istiyor ticari olmayan işletmeler apt. yönetimi dernek vakıf ve özel bina inşaatları için potansiyel verki mükellefi nosu veriliyor.Zaten apt. yönetimi banka hesabı açarken her kuruluştan isteniyor klasik eski uygulama.

Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sgk dosya açarken bile işverenden vergi nosu istiyor ticari olmayan işletmeler apt. yönetimi dernek vakıf ve özel bina inşaatları için potansiyel verki mükellefi nosu veriliyor.Zaten apt. yönetimi banka hesabı açarken her kuruluştan isteniyor klasik eski uygulama.
    Bu dosyaların açılışını biz yapmamıştık daha sonra da gidip kimse kaydettirmemiş.
    Ama arkadaşın dediği gibi vergi numarasındanmış sorun hallettim çok şükür. İlginize çok tşk ederim.