Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-Bildirge V2 ssk hizmet dökümünde yeni işe başlayan bir kişiyi ekleme..

Müdavim Üye

E-Bildirge V2 ssk hizmet dökümünde yeni işe başlayan bir kişiyi ekleme..

Bildiğiniz üzere ssk hizmet listesi ve tahhakuk fişleri e-bildirge V2 sisteminden verilecek. Geçmiş dönemleri getir butonu ile hiç değilse geçen aylardaki işçilerimizin brüt ücret vb bilgilerini güncelleyebiliyoruz. 2020 yılı ocak ayı içerisinde giren kişileri bir türlü eklemiyoruz veya hata veriyor. İnternette aramama rağmen bu konuda mağdur olan veya bilgi paylaşan yazılara rastlayamadım. Konuyu uğraşarak çözdüm.
    Diyelim ki, 2 kişi geçen aydan çalışıyor. 2020 Yılı Ocak ayında bir kişi işe girmiş olsun. İlk olarak geçmiş dönem bilgilerini getir diyoruz veya tek tek yazıyoruz. İşçilerin bilgilerini yazdıktan sonra, yeşil yolunca bilgilerin doğru olduğunu gösteriyor. Bunu onaya gönder diyoruz. Dikkat edin onaylamadan önce (onaylarsak yanlış olacak...) çünkü 2 kişi geçen aydan,bir kişi de yeni işe girmiş. Kutucuğa tıklayıp düzeltme yap butonuna geliyoruz. Bir önceki sayfa geliyor. Buraya yeni işe giren kişinin tc numarasını yazıp sorgula diyoruz. Sorguladıktan ad soyadı geldikten sonra, günü, brüt ücreti, işe giriş tarihi ve meslek kodunu yazıyoruz ekle tuşuna basıyoruz ve ekleniyor yeşil olarak geliyor. Artık 2 tane önceden çalışan, bir tane de işe yeni giren kişinin bildirgesini onaylama ekranına geçip, bildirgemizi şifre yazarak onaylıyoruz.

Belki meslektaşlarımıza bildirge gönderenlere faydası olur.

Müdavim Üye
    Teşekkür ederim konu için.Ben de hatayı düzeltirler diye bekletiyordum işe giriş olanları

Müdavim Üye
    Program kullanmayanlar açısından uğraştırıcı program kullananlarda programlara güvenmesinler lakin programın işten çıkış eksik gün sebepleri ve meslek kodlarını ekrana atarken bazen hataları olabiliyor.Ayrıca kanundan yararlanan toplam personel sayısı ile v2 ekrandaki personel sayısını muhakkak kontrol edilmesinde fayda var.V2 ekranında belgeyi kontrol edip direk onaylamaya geçmeyin düzeltme yap seçeneği ile listeye bakıp ordan onay ekranına geçiniz.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...