Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nevi değişikliği idari para cezası

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM

nevi değişikliği idari para cezası

01.01.2020 tarihinde nevi değişikliği yapıldı. sgkya iki dosyanın bildirimini 5 şubatta yaptım. herbir dosya için 8.829 tl idari para cezası sistemde aslanlar gibi duruyor. tebligat ne zaman gelir. tebligat geldiğinde 3/4 ünü indirme şansı olacakmı. sgk affı ne zaman çıkar. mesleki sorumluluk sigortası yaptırıyımmı. bu meslektenmi bendenmi oluyor bunlar. nevi değişikliği yaptım örnek aradım bulamadım 1 ay uğraştım yaptım nerden biliyim 10 gün içinde sgkya bildirmezsem 3 kat asgari ceza yiyeceğimi müneccimmiyim ben.
    Kendini Bil Kendini

Üye
    Nereden
    edirne
    Ticaret sicil memurluklarının şirket açılış, değişikliklerini gibi bildirimleri kendileri yapmaları gerekmiyor mu? Her türlü vergi sgk bildirimleri Ticaret sicil memurları tarafından yapılması gerekmiyor mu? "İşlem ücreti" adı altında kapı gibi makbuzlarına yazılıp tahsil ediliyor.

Nereden
    SMMM
    9.000+9000 = 18.000 ceza kuzu kuzu sistemde yatıyor
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Bari nevi değişikliği için para alsaydın mükelleften.Mükellef nevi değiştirir cezasını biz öderiz.Geçmiş olsun.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.

Nereden
    SMMM
    araştırdığım kadarıyla nevi değişikşikliği bildirim süresi 10 gün+30 gün içinde bildirim yapılırsa 3/4 +1/4 indirim var. 1.600+1600 e düşüyor. bekliyorum tebliğ etmesini sgknın tabiki birde sgk affı'nı ama şunu yapmak lazım uykusuz kalmamak için mali sorumluluk sigortası. Bunuu odalar yapmalı...
    Kendini Bil Kendini