Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgk 01.03.2020 tarihinine ertelenmiştir (Bursa,Eskişehir ve Konya Hariç)

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    MuhSGK için tekrar erteleme gelir mi ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bir arkadaşımız fecebookta vazgeçmeyi düşünüyorlarmış diye yazmıştı sistem yetersiz sürekli sitres yaşatıyor şikayetler oluyor gerçi bazı illerde uygulanıyor olması ertelemeyi önlermi bilemiyorum.

Üye
    bununla ilgili cimere yazan bir arkadaşa cevap geldi bu sistem kullanılacak pilot illerde tüm sorunlar çözüldü çıkan tüm sorunlarda ivedi olarak düzeltiliyor en fazla uzama gelir ama bu sistem kalkmaz

Müdavim Üye
    İzmir için durum nedir. Şubat ayını nasıl göndericez.

Müdavim Üye
    eskisi gibi göndereceksiniz

Üye
    ben bir şey sormak istiyorum ama yeni başlık da açmak istemedim. normal 3 aylık muhtasar verdiğimiz mükellef için ocak ayında sgk bildirgelerini v2 ile verdik ve muhtasara dair bir bildirim yapmadık. şimdi şubat için muhtasar veriyoruz, sonraki ay martı vereceğiz vs derken ocak ayının kesintilerini nasıl bildireceğiz? şubata mı dahil etmeliyiz ücret dışı kesintiler için verilen beyannameyi mi vermeliyiz bir seferlik ne yapmalıyız?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    şubat muhtasarını neden veriyorsun işçi sayısımı arttı zirai ürünmü almaya başladı talepmi ettin.Bunlar gerçekleşti ise 2 ayı birleştirip veriliyor diye arkadaşlar yazmıştı ben hiç yapmadım.Dilekçe vermededi isen diğer seçenekler yoksa muhtsarda 3 aylık süre devam eder işletme ise dbs den bakabilirsin orada aylık 3 aylık gösteriyor zaten zamansız veririsen sistem almaz.Dilekçe vermediklerimize 3 aylık muhtasar vereceği ancak 1 aylık mart aklenecek şubat için v2 den aylık bildirmeyi verebilmen gerekir.3 aylık muhtasarları tahminim 1 nisanda çevirbebilirler 1 ay daha uzatılabilir veya 3 ay muhtasar 1 aylık sgk ile martta ait olanıda verebiliriz bekleyelim görelim Kolay gelsin.

Üye
    Muhsgk beyanını ocak 2020 beyannamesini MUHSGK sadece sgk bildirdim. ocak şubat mart dönemi stopaj kesintisi muhsgk olarak vereceğim.Şimdi ŞUBAT 2020 için muhtasar vermeyeceğim diye dilekçe yazmalıyız değil mi?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bu kargaşada muh sgk kesin uzayacaktır.

Üye
    Nereden
    büro elemanı
    Merhaba arkadaşlar. 2020 Temmuz ayı içersinde MUHSGK. gönderen varmı. Ben ilk defa göndereceğim.Özel inşaat ile ilgili SGK. ilişiksiz belgesi almak için tahakkuk oluşturmam gerekiyor. Fakat sistem sigortalı çalışan bilgileri tablosu dolu olamaz diye hata veriyor.