Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5000/30000 E-Arşiv Fatura İptali Hk.

Üye

5000/30000 E-Arşiv Fatura İptali Hk.

Firmamız GİB 5000/30000 TL portalında Ocak ayında karşı tarafa tevkifatlı kesmesi gereken faturayı yanlış kesmiş. Karşı firma doğal olarak bu faturanın iptalini ve yeniden tevkifatlı olarak kesilmesini istiyor. Bu faturanın GİB onaylı olduğu için iptal edilemediğini ve bu fatura sonrasında Şubat ayına başka firmaya fatura kesildiği için Ocak ayı tarihli tekrar fatura kesilemeyeceğini, sistemin buna izin vermediğini belirttik. Bu faturayı karşılıklı olarak işleme almamayı ya da bize iade faturası olarak geri kesebileceklerini söyledik. Fakat karşı taraf E-Fatura mükellefi olduklarını ve bu faturayı görmezden gelemeyeceklerini söylüyor ve bizim de E-Fatura mükellefi gibi işlem yapmamızı bekliyor. Faturanın sistem üzerinden iptal edilebileceğini söylüyorlar ve bizden KEP adresi istiyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Bu konuda bizim yöntemlerimiz doğru ise bunu onlara nasıl anlatmalıyız? KEP adresi ile işlem gerçekten yapılabilinir mi?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Yanlışlıkla portal aracılığıyla 300.000.-TL fatura yerine 3.000.000.-TL fatura düzenledim ve imzaladım, iptal edemiyorum ne yapmalıyım?

Bu durumda iptal etme şansı olmadığından, her iki tarafın da yanlış kesilen faturaları işleme almaması, yerine doğru fatura kesilerek işlem düzeltildikten sonra varsa sözleşme gibi kanıtlayıcı belgeler de ek yapılarak vergi dairesine bir dilekçe ile bildirilmesi, ayrıca karşı taraftan işleme alınmayacağında dair de bir yazı alınması faydalı olabilir.

Alıntı

https://www.muhasebetr.com/yazarlarimiz/ardadogan/003/
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!