Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Serbest Meslek Kesinti raporu alamıyorum ?

Müdavim Üye

Serbest Meslek Kesinti raporu alamıyorum ?

Üstadlarım saygılar. Daha önce internet ve interaktif vergi dairesinde KESİNTİ SORGULAMA vardı. Burdan kendimin ve avukat mükelleflerimin kesintilerini sorguluyordum. Özellikle gelir vergisinde beyan etmiş etmemiş yüzünden düzeltme yapmaktan kurtarıyordu beni. Şimdi o sistem kullanılmıyor. Maliye kesinti listesini kesinlikle vermiyor. Sizde durum nedir?

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    İnteraktif vergi dairesinde Adıma Kesinti Yapan Firma/Şahısların Listesi sorgulama menüsü mevcut. Ancak kesinti yapanların TC/Vergi numaralarını ve dönemlerini tek tek seçmeniz gerekiyor. Eskiden bu menü internet vergi dairesindeydi kolaylık diye sunuldu fakat kesinti yapan bilgileri ve dönemlerini tek tek girdikten sonra bir kolaylığı yok. Denemek için vergi, dönem ve kesinti yapanın bilgilerini girip farklı iki kişiyi sorguladığımda sonuç çıkmıyor. Muhtemelen mart ayında sonuçlar çıkmaya başlar. Çünkü aynı durum GMSİ kesintilerini sorgulama menüsünde de var. Yani şuanda sorgulama sonucu herhangi bir şey çıkmıyor.

Müdavim Üye
    Mart ayını bekleyecek bir şey yok. Çünkü şimdiye kadar her geçici vergi döneminde kontrol ediyordum. Gereksiz bir iş yükü çıkarmışlar. Başka bir şey değil.