Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merkez dışındaki 3 ilde şube açmak ve süreç

Müdavim Üye

Merkez dışındaki 3 ilde şube açmak ve süreç

İstanbul da A.Ş. firmasıyız İstanbul dışında 3 ilde şube açacağız
    Nasıl bir yol izlemeliyiz? 3 şubenin kararı aynı karar içinde alınabilir mi? Şube açılışları açılacak ilin ticaret sicil müdürlüğünde mi başvurulacak yol nasıl izlenecek?
    Süreç nasıl olur? Teşekkürler

Alıntı osmanertan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul da a.ş. Firmasıyız istanbul dışında 3 ilde şube açacağız
    nasıl bir yol izlemeliyiz? 3 şubenin kararı aynı karar içinde alınabilir mi? şube açılışları açılacak ilin ticaret sicil müdürlüğünde mi başvurulacak yol nasıl izlenecek?
    Süreç nasıl olur? Teşekkürler
    ayni kararda almanizi tavsiye etmem. Karardan 2 suret şube açilacak ilin ticaret odasina verilecek.
    Normalde şube açiliş karari aliyorsun burda. Mersis e girilecek. Ist.ticaret odasindan şube açilişi için ordaki ticaret sicile vermek üzere ek55 idi sanirim aliyorsun burdaki ito dan ( şirketin kuruluş v.s. Tüm evraklari ) ( o da çok yaninda kalkti galiba.emin değilim ) burdaki ito bir dosya veriyor, arşiv. Ordaki ticaret odasina hitaben, ama kalkti gibi hatirliyorum. 1 ay öncesi.

Sonra ordaki ticaret odasina kayit ve vergi dairesi bildirimi + ssk bildirimleri.
    Ticaret odalarindan her bir şube açilişi tahmini 4,000 tl masraf var. Her ticaret odasi farkli evrak isteyebiliyor. Randevu aliyorsun v.s.
    Hepsinin kendi int.sitelerine bakin. Hangi il ise.

Bence tek tek , il il açin.
    Ben 9 farkli il ve şube açtim.
    Sayg.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Üyelik - Üyeler » • Tescil ve Üyelik » • Tescil İşlemleri » • Anonim Şirketler
    ANONİM ŞİRKETLERİN TİCARET SİCİLİNE TESCİL VE ODA KAYIT İŞLEMLERİ

TÜM TESCİL TALEPLERİNİN MERSİS ÜZERİNDEN YAPILMASI VE MERSİS BAŞVURU NUMARASININ TALEP DİLEKÇESİNE YAZILMASI GEREKMEKTEDİR.

A.KURULUŞ:

B.ŞUBE AÇILIŞI:

Gerekli evraklar Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne ve Oda Sicil Müdürlüğü'ne olmak üzere 2 takım halinde ve aynı anda teslim edilmesi gerekmektedir.

v NOT: Ticaret sicil müdürlüğü nezdinde yapılacak imza beyanı tasdik işlemlerinde;

1) Kimlik belgelerinin yıpranmamış olması ve kimlikte bulunan fotoğrafın güncel nitelikte olması,

2) Kişilerin sabıka kayıtlarını Müdürlüğümüze ibraz etmeleri

ÖNEMLE DUYURULUR.
    Gerekli Evraklar (Ticaret Sicili Müdürlüğü)

Gerekli Evraklar (Oda Sicil Müdürlüğü)

Başka bir sicil müdürlüğüne kayıtlı şirketin Antalya Şubesinin açılışı :

1. Dilekçe (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

2. Ticaret Sicil Yönetmeliğinin 24.maddesine göre düzenlenmiş taahhütname (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

3. Açılması Bakanlık veya diğer resmi kurumların iznine veya uygun görüşüne tabi olan şubeler için bu izin veya uygun görüş yazısı

4. Varsa değişiklikleriyle beraber, şirket sözleşmesinin Merkez Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden onaylı bir örneği,

5. Şube açılışı için Ticaret Sicili Yönetmeliğinin 120. maddesine göre düzenlenmiş merkez Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden alınmış belge aslı,

6. Şube açılışına ilişkin noter onaylı yönetim kurulu karar örneği (1 asıl - 2 fotokopi),

Bu kararda; şube unvanı, şubenin adresi, şubeyi temsil ve ilzama yetkililerin (Adı, Soyadı, Vatandaşlığı, Yerleşim Yeri, Temsil ve İlzamın şekli,), tahsis edilmiş ise şubeye ayrılmış sermaye, yalnız şubeye ilişkin olan özel hükümler açıkça belirtilecek.

7. Pay sahipleri dışından seçilen şube yetkililerinin görevi kabul ettiklerine ilişkin imzalı beyan belgesi,

Bu belgelerde;

a) Şube yetkilisi seçilen kişiler T.C. uyruklu ise; Uyruğu, T.C. Kimlik Numarası, Yerleşim Yeri,

b) Şube yetkilisi seçilen kişiler yabancı uyruklu ise; Vergi numarası veya yabancılara mahsus kimlik numarası yer almalıdır. (Şube yetkilisi seçilen yabancı uyruklu kişi bu belgeye ek olarak; noter onaylı pasaport sureti (1 adet asıl) ve varsa noter onaylı oturma veya çalışma izin belgesi (1 adet asıl),

8. Şube yetkililerinin;

a) T.C. Kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi (1 adet asıl),

b) Antalya ili dışında ikamet edenlerin muhtardan veya Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı ikametgâh belgesi (1 adet asıl),

c) Fotoğrafı (1 adet),

9. Şube yetkilisine ait şube unvanı altında Ticaret Sicili Müdürlüğü Huzurunda düzenlenmiş imza beyannamesi,(1 adet asıl),

Merkezi Antalya'da olan şirketin şube açılışı kayıt evrakları:

1. Dilekçe (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

2. Ticaret Sicil Yönetmeliğinin 24.maddesine göre düzenlenmiş taahhütname (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

3. Açılması Bakanlık veya diğer resmi kurumların iznine veya uygun görüşüne tabi olan şubeler için bu izin veya uygun görüş yazısı

4. Şube açılışına ilişkin noter onaylı yönetim kurulu karar örneği (1 asıl - 2 fotokopi),

Bu kararda; şube unvanı, şubenin adresi, şubeyi temsil ve ilzama yetkililerin (Adı, Soyadı, Vatandaşlığı, Yerleşim Yeri, Temsil ve İlzamın şekli,), tahsis edilmiş ise şubeye ayrılmış sermaye, yalnız şubeye ilişkin olan özel hükümler açıkça belirtilecek.

5. Pay sahipleri dışından seçilen şube yetkililerinin görevi kabul ettiklerine ilişkin imzalı beyan belgesi,

Bu belgelerde;

a) Şube yetkilisi seçilen kişiler T.C. uyruklu ise; Uyruğu, T.C. Kimlik Numarası, Yerleşim Yeri,

b) Şube yetkilisi seçilen kişiler yabancı uyruklu ise; Vergi numarası veya yabancılara mahsus kimlik numarası yer almalıdır. (Şube yetkilisi seçilen yabancı uyruklu kişi bu belgeye ek olarak; noter onaylı pasaport sureti (1 adet asıl) ve varsa noter onaylı oturma veya çalışma izin belgesi (1 adet asıl),

6. Şube yetkililerinin;

a)T.C. Kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi(1 adet ),

b) Antalya ili dışında ikamet edenlerin muhtardan veya Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı ikametgâh belgesi (1 adet asıl),

c) Fotoğrafı (1 adet),

7. Şube yetkilisine ait şube unvanı altında Ticaret Sicili Müdürlüğü Huzurunda düzenlenmiş imza beyannamesi, (1 adet asıl),

Başka bir sicil müdürlüğüne kayıtlı şirketin Antalya Şubesinin açılışı:

1. Tüzel Kişiler için Oda Kayıt Beyannamesi (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

2. Şube açılışına ilişkin noter onaylı yönetim kurulu karar örneği (1 asıl),

Bu kararda; şube unvanı, şubenin adresi, şubeyi temsil ve ilzama yetkililerin (Adı, Soyadı, Vatandaşlığı, Yerleşim Yeri, Temsil ve İlzamın şekli), tahsis edilmiş ise şubeye ayrılmış sermaye, yalnız şubeye ilişkin olan özel hükümler açıkça belirtilecek.

3. Şube yetkililerinin fotoğrafı (1 adet),

4. Şube yetkilisine ait şube unvanı altında Ticaret Sicili Müdürlüğü Huzurunda düzenlenmiş imza beyannamesi, (1 fotokopi).

Merkezi Antalya'da olan şirketin şube açılışı kayıt evrakları:

1. Tüzel Kişiler için Oda Kayıt Beyannamesi (Şirket yetkilileri tarafından imzalanmış),

2. Şube açılışına ilişkin noter onaylı yönetim kurulu karar örneği (1 asıl),

3. Şube yetkililerinin fotoğrafı (1 adet),

4. Şube yetkilisine ait şube unvanı altında Ticaret Sicili Müdürlüğü Huzurunda düzenlenmiş imza beyannamesi,(1 fotokopi).

https://www.atso.org.tr/icerik/7/374...sirketler.html
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    İşyeri merkezi İzmit te. Şube açılışını İstanbul da yaptık. Şube sigorta tescilini İzmit e mi yoksa İstanbul a mı bildirmeliyiz?
    Hedef titremeyen el ister.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı aytenyaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyeri merkezi İzmit te. Şube açılışını İstanbul da yaptık. Şube sigorta tescilini İzmit e mi yoksa İstanbul a mı bildirmeliyiz?
    SGK İŞYERİ DOSYASI ==> Şubenin bağlı olduğu sgk müdürlüğüne işyeri tescil yapacaksınız.

Muhtasar yönünden ise ilgili daireye bilgi vermek şartı ile muhtasar beyannamelerini merkezden beyan edebilirsiniz.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    Teşekkür ederim.
    Hedef titremeyen el ister.