Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet Beyannamesi Hk.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    24.11 ve 24.12 de verilmesi gereken poşet beyannamesini vermediğimden dolayi mükellefe idari para cezasi (18.000+18.000) gelmemesi için interaktif vergi dairesinden 30.09.2019 tarihinde poşet beyannamesi terk dilekçesi versem ve mükellef sadece geç bildirimde bulunmaktan dolayi 2.derecede usulsüzlük cezasi yese daha mantikli bir çözüm olmaz mi üstadlar?

Kıdemli Üye
    Merhaba Poşet beyannamesini Defter beyan sitesi yerine sehven Vedoptan göndermişim. Gönderdiğim beyannamede boş. Yani ödeme çıkmıyor. Yenisini Defter beyandan vermek istediğimde haliyle eski beyanname olduğu için vermiyor. Sizce ne gibi bir işlem yapmalıyım.
    Konu Sadems tarafından (22.Ocak.2020 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Müdavim Üye
    defter beyandan özel onay ile düzeltme şeklinde verebilirsiniz

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı KürşatKara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24.11 ve 24.12 de verilmesi gereken poşet beyannamesini vermediğimden dolayi mükellefe idari para cezasi (18.000+18.000) gelmemesi için interaktif vergi dairesinden 30.09.2019 tarihinde poşet beyannamesi terk dilekçesi versem ve mükellef sadece geç bildirimde bulunmaktan dolayi 2.derecede usulsüzlük cezasi yese daha mantikli bir çözüm olmaz mi üstadlar?
    Üstad bende aynı şekilde unuttum 4 gün sonra verdim ama öyle 18. 000 TL ceza kesileceğini sanmıyorum ben onun korkutma amaçlı olduğunu düşünüyorum 10 kuruşluk poşete 18. 000 ceza kesinlikle mahkemeden döner... Bu yüzden hiç endişe etmiyorum

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    keser bunlar ba bs cezalarıda 10 kuruşluk boş değilmiydi. aklı başında bir maliye sistemimiz olmadığına göre kesin diye bir şey yok bu ülkede.
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    Arkadaşlar, benim de süresinde verilmemiş poşet beyanlarım var.
    Kısıtlı zamanda kanunu biraz inceledim, anladığım kadarıyla ceza öyle hemen verilmiyor.
    Önce Gelir İdaresi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildiriyor (veya bildirmesi gerekiyor)
    İnternette okuduğumuz yazılar (18.000 TL ceza) 2872 md. 20/g'ye göre verilir diyor. İlgili maddede "12 nci maddede öngörülen bildirim ve bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirmeyenlere" uygulanacak cezayı belirtiyor.
    12. madde de poşet beyanıyla ilgili birşey yok. Son paragrafta bildirim yükümlülüğünün yönetmelikle belirleneceğini yazıyor, 30995 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelikte de ilgili bir madde göremedim.
    Anladığım kadarıyla verilmemiş beyanlar için çevre ve şehircilik bakanlığı mükellefe yazı göndermesi ve yazıya cevap verilmemesi gerekiyor gibi anladım.

Yarın daha detaylı inceleyeceğim ama araştıran varsa cevaplarsa sevinirim.

Yeni Üye

Poşette yeni düzenleme

Arkadaşlar poşete ek olarak bir Ambalajlara ilişkinde eklemeler geldi.
    özellikle beyaz eşya ,lastik , ilaç sektörlerine el atılmış.