Sayfa 21 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 11192021
Toplam 209 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 209 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHTASAR BEYANNAME veya MUHTASAR PİRİM HİZMET BEYANNAMESİ

Üye

Aylığa Çevirme Talepleri Ne olacak

Merhaba arkadaşlar, şubat ayı başında işçisi olan işyerleri için muhtasar dönem değişikliği dilekçesi verdik interaktiften şu anda sanırım uzamasından olsa gerek hiçbirinin dönemi aylığa çevrilmemiş hala 3 aylık görünüyor, bu dilekçeler sonra başımıza iş açar mı acaba, örneğin memur beyan dönemi geçtikten sonra tutup aylığa çevirirse cezalı duruma düşer miyiz? Çözüm önerisi olan varsa sevinirim.

Yeni Üye
    AYLIĞA ÇEVİRME TALEPLERİNİZİ TEKRAR SORGULAYIN !!!
    Merhaba arkadaşlar. bende şubat ayı başında işçisi olanlar için dönem değişikliği dilekçesi vermiştim. dilekçeler işleme alınmamıştı. vergi daireleriyle görüştüm işleme alınmayacağını söylediler. Daha düne kadarda 3 aylık görünüyordu .AMAAA AZ ÖNCE İNTERAKTİFTEN TEKRAR SORGULAMA YAPTIM VE BİRÇOK FİRMANIN DÖNEMİNİN AYLIĞA DÖNMÜŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM. ŞİMDİ KDV Mİ YETİŞTİRELİM YOKSA BUNLARLAMI UĞRAŞALIM!! Bİ YANDANDA EVDEN KONUM ATIP DURUYORLAR EVİN YOLUNU BULAMIYORUM DİYE OFFF OFFFF OF !

Kıdemli Üye
    Nereden
    BURSA
    Alıntı muhasebe1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merkezi bursa olan şirketin başka illerde şubeleri var
    merkezin ve şubelerin muhtasarı toplu olarak merkez üzerinden bursa vergi dairesine veriliyor.
    şimdi merkez bursayı prim hizmet bildirgesiyle bildiricez ama şubelerin ssk larınıda prim hizmet bildirgesiylemi bildiricez yoksa onları v2 den mi vericez. tereddüte düştük.
    Önemli olan vergi kesintilerine konu ödemlerin merkezden mi yoksa şubeden mi yapıldığı, yani şube dahil tüm ödemelerinizi (işçilik, kira vs) merkezden yapıyorsanız muhsgk bursa vergi dairesine vereceksiniz. Şubelere ilişkin ödemeler şubelerden yapılıyorsa muhsgk için şubenin bulunduğu yer v.d den mükellefiyet tesis edip şubeyle ilgili kesintileri bu vd vereceksiniz.

Özetle ödemeler hangi yerden yapılıyorsa o yere bağlı vd ne muhsgk verilecektir.
    \'Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.\' (Maurice Dueverger)

Müdavim Üye
    Asıl, TÜM SİG.KOLLARI/YABNC UYR, 27103, 012020, 05801011047430000, Yasal süresinde verilme HATALI

Beyannameyi defter beyandan gönderdim. Muhtasar pirim hizmet beyannamesi onaylandı SGK tahakkuku hatalı diyor, tekrar gönderin diyor, işaretleyerek tekrar gönderdim. bu seferde daha önce kesilmiş var. (Bir sistem hatası oluştu. Hata detayı:Aynı bilgilerle kesilmiş bir başka tahakkuk var. İşleme devam edilemez!)
    Beyanname onay aşamasında e-beyanname sisteminde gözüküyor? Defter beyan yerine oradan onaylasam sıkıntı olur mu? ya da ne yapmam gerekiyor?

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Sistemde takılmış olabilir, önceleri yapıyordu. Muhtasarı kabul etmiş olabilir mi? 189 dan yardımcı olabilirler, onaylanıp onaylanmadığını görebilirler veya silip tekrardan yüklemenizi isteye bilirler
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Üye
    Mrb. Muh&Sgk bildirim yaparken aşağıdaki hatayı alıyoruz. (Sadece sgk bildirimi yapıyoruz.) Konu hakkında yardımcı olur musunuz? Tşk.

Hata mesajı: SGK Bildirimleri" bölümünde AGİ tutarı girdiniz. Beyannamenizde vergi kesintilerinizi beyan ediyorsanız "Vergiye Tabi İşlemler" bölümünde "Asgari Geçim İndiriminden Doğan Mahsup Edilecek Gelir Vergisi Kesintisi" tutarını da girmelisiniz.

Müdavim Üye
    Alıntı alkan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb. Muh&Sgk bildirim yaparken aşağıdaki hatayı alıyoruz. (Sadece sgk bildirimi yapıyoruz.) Konu hakkında yardımcı olur musunuz? Tşk.

Hata mesajı: SGK Bildirimleri" bölümünde AGİ tutarı girdiniz. Beyannamenizde vergi kesintilerinizi beyan ediyorsanız "Vergiye Tabi İşlemler" bölümünde "Asgari Geçim İndiriminden Doğan Mahsup Edilecek Gelir Vergisi Kesintisi" tutarını da girmelisiniz.
    Neden sadece sgk bildirimi yapıyorsunuz , detaylı açıklarsanız yardımcı olalım tam anlayamadım

Müdavim Üye
    Alıntı alkan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rutin uyarı dikkate almayın onaylayabilirsiniz, bir kaç aydır böyle uyarı veriyor.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Yeni Üye
    ocak 2021 e bildirgede gün sayısı 25 eksik gün sayısı 6 olarak eksik gün nedeni 27 kod ile verdik.
    İşkurdaki çalışan memur yanlış eksik gün nedeni verdiniz diye eksik gün nedenini 18 olarak düzeltilmesini istedi.
    Biz de sgk ya dilekçe ile yazdık ama bu seferde normal gün sayısı 25 eksik gün sayısı 5 oldu bu seferde işkur yersiz ödeme yaptım diye bizde 1 günlük parasını istedi.
    nasıl eksik gün sayısını artırabiliriz ??