Sayfa 16 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu
Toplam 209 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHTASAR BEYANNAME veya MUHTASAR PİRİM HİZMET BEYANNAMESİ

Üye
    Teşekkür ederim o zaman bizim SSK ile görüşmemiz gerekiyor uyarı çıkıyor çünkü.

Yeni Üye
    Apartman yönetimleride 1003 a ile verilecek

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı onuryekebas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    UCRMHSB Ben 1003A OLARAK VERDİM SORUN YOK
    arkadaşım sitesinde muhasebecisi yok kendileri veriyordu sgk sını şifre alıp kendisimi verecek muhasebeci ile sözleşme mi yapacak

Kıdemli Üye
    Alıntı onuryekebas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    UCRMHSB Ben 1003A OLARAK VERDİM SORUN YOK
    sayınonuryekebas tahakkuk nasıl verdi damga vergisi attımı tutarı ne kadar olarak attı kolay işverenlikten apt. lar verilmesse 69,70 damga vergisi atacağı söylendi

Müdavim Üye
    Aracılık ve sorumluluk sözleşmesini güncellerken ; önceki sözleşmeyi sonlandırıp yeni bir sözleşmemi giriyoruz? Yoksa mevcut eski tarihli (18 02.2017 den önce) aracılık ve sorumluluk sözleşmesinin tarihine hiç dokunmadan hizmet sözleşmesinin sayısının yanına "5510" ifadesi yazarakmı güncelliyoruz.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebeci
    öncelikle apartman karar defteri ve muhsgk için netten formu doldurup yönetici gidip e beyanname girebilmesi için şifre alıyor 003 gelir vergisi mükellefiyetini açtırıyor ve muhsgk verilebilir sistemi aktif hale getiriliyor
    daha sonra bpd proğramından 1003a muhsgk veriler girilip onayla dediğinde onaylanıyor sgk damga vergisi çıkmıyor muhtasarda 69,70 tl dv çıkıyor

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebeci
    arkadaşlar ben e defter beyandan sisteme yolladım beyannamelerimden çağırdım onayladım sgk tahakkuklarını aldım stopaj sistemde görünmüyor sanki kuş oldu uçtu
    beyannameleri aratıyorum beyanname yok ama sgk v2 ekranından sgk ocak-2020 tahakkukunu alıyorum

Üye
    Beyanname ekranında Dönem Tipi seçiminin hemen altındaki "Bu dönem vergiye ilişkin kesintilerimi beyan edeceğim" seçeneği Hayır olarak seçili kalmış olabilir mi?

Hayır seçince sadece SGK bildirimini alıyor, Evet seçili olursa diğer stopajlar da dahil oluyor beyannameye.

Bir ihtimal belki böyle olabilir ama beyannamede zaten stopaj durumunu fark ederdiniz herhalde, sistemsel bir problem de olabilir.

Kıdemli Üye
    şimdi öyle birşey olduki apartmanlara şifre alıp versek damga 69,70 atacak kolay işverenliği seçen başka apartman 43,70 damga olacak bu sefer gelip diğer binanın niye bizimkinden düşük diyecekler ne yapacağımızı şaşırdık

Müdavim Üye
    ...................
    Konu DUMANLI tarafından (07.Şubat.2020 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.