Sayfa 12 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 209 adet sonuctan sayfa basi 111 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHTASAR BEYANNAME veya MUHTASAR PİRİM HİZMET BEYANNAMESİ

Kıdemli Üye
    Alıntı SUAT07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapıcısı olan bir apartman müşterim var ve ssk sını kestirdim.69.70 tl damga vergisi tahakkuk ettirdi.Ayrıca normal ssk primini de kesti.Damga vergisi ek gelir kapısı oldu sonuç olarak
    normal de bir adet damga vergisi olması gerekiyor. sgk tahakkukda damga vergisi olmaması gerekiyor. burada tek ek yük sgk primi sgk ya, damga vergisi vergi dairesine yatacak olması.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebeci
    suat07 bende kapıcı sgk dosyası var gönderemiyorum hata veriyor siz yolladınızmı

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    e beyanname b formu düzeltme gönderirken beyanname bildirim yetkiniz bulunmamaktadır uyarısı geliyor ancak sözleşmeye bakıyorum var, hatta yeniden güncelledim yetinmedim yeniden girdim hiç bir şey farketmedi her seferinde aynı hata veriyor aynı şeyle karşılaşan varmı?

Yeni Üye
    Tek bir adet damga vergisi tahakkuku var oda vergi dairesi tarafından kesiliyor sgk tahakkukunda damga vergisi yok.Evet onur bey ben kestirdim 1-2 saat oldu

Yeni Üye
    Ben yönetim adına şifre aldırdım.Ve vergi dairesi kaydını oluşturduk.Vergi dairelerinde matbu dilekçe var o doldurulup ekinde yönetici olduğuna dair karar son ssk tahakkuk fişi ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapılıyor .Hem kayıt açıp hemde şifre veriyorlar o şifre ile kendileri üzerinden kestirdim tahakkuklarını sorun yaşamadım.Bdp üzerinden yaptım ben işlemleri ve sadece sgk bildirimi kısmını doldurdum.Sonra sisteme atıp kestirdim hEPSİ BU

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebeci
    1003 A MUHSGK 9 VERSİYONUNU GİRİYORUM

VD VD 0003 vergi türünden mükellef herhangi bir Şube bulunamadı

Kıdemli Üye
    18/02/2017 TARİHİNDEN ÖNCE YAPILAN ARACILIK VE SORUMLULUK SÖZLEŞMELERİNİ GÜNCELLEYEN VARMI? GÜNCELLEYİM DEDİM YENİ SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEDİ. yENİ SÖZZLEŞME TARİHİ HATALI DİYOR.
    ömer duran

Yeni Üye
    Vergi dairesine 0003 gelir vergisi kodunun açilmasi ile ilgili dilekçe verin ondan sonra beyannamenizi onayliya bilirsiniz

Üye
    Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Gönderilmesi için “Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk" veya "Elektronik Beyanname Aracılık" Sözleşmelerinin yenilenmesine (güncellenmesine) ilişkin GİB Duyurusu hakkında ÖNEMLİ AÇIKLAMA
    22.01.2020
    Değerli Üyemiz,
    GİB internet sayfasında 17/01/2020 Tarihinde yapmış olduğu duyurusunda özetle; Meslek mensuplarımızın müşterilerinin beyanname ve bildirimlerinin gönderilmesi için VUK 340 seri no’lu Gn. Tb. ekindeki “Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk" veya "Elektronik Beyanname Aracılık" sözleşmelerinin yenilenmesi(Güncellenmesi) gerektiği ifade edilmiştir.
    Bilindiği üzere 01/OCAK/2020 Tarihinden itibaren yürürlüğe giren ve 01/02/2020 Tarihinden başlamak üzere “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi” GİB e-beyan sisteminden verilecektir.
    Meslek mensuplarının Vergi uygulamaları sorumluluğuna ilave olarak 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 1 Sıra No.lu Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği ile yeniden düzenlenerek, serbest muhasebeci veya serbest muhasebeci mali müşavirlere 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında çalışan sigortalıların prime esas kazanç ve hizmet bilgilerine ilişkin yeni sorumluluklar getirilmiştir. Bu sorumluluğun hukuki belgesi “Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk" veya "Elektronik Beyanname Aracılık" sözleşmelerinin güncellenmesi gerekmektedir.
    Müşterileriniz ile daha önce yaptığınız “Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk" veya "Elektronik Beyanname Aracılık" sözleşmelerinde 5510 Sayılı kanuna göre sorumluluk ifadesi YOK İSE; Mevcut sözleşmenin GÜNCELLENMESİ gerekmektedir.
    GÜNCELLEME YAPMAK İÇİN;
    1-GİB İnternet Vergi Dairesi sayfasından şifre ile kullanıcı giriş yapılacaktır.
    2- Beyanname İşlemleri,
    3- E-Beyanname Yetki Bilgileri,
    4- Müşterinin satırındaki “görüntüle” butonuna basılacak, 5-
    5-GÜNCELLEME butonuna basılacak,
    6-Sözleşme sayfasının sonundaki “güncelleme butonuna basılarak işlem tamamlanacaktır.
    Yukarıdaki güncelleme işlemi Şubat ayında verilecek “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi” verilemeden önce yapılması gerekir. Beyanname Gönderme şifresi olan ŞİRKETLER BU İŞLEMLERİ YAPMAYACAKTIR.
    Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim,

Saygılarımla,
    Yücel AKDEMİR
    Başkan

Üye
    Günaydın arkadaşlar; Deneme Amaçlı aylık bir muhsgk yı sisteme yükledim beyanname pdf olarak geldi herhangi bir hata yok ancak sgk da 01/2020-01/2020 Asıl, TÜM SİG.KOLLARI/YABNC UYR, 05510-Say.Kan.MYO%5, 01 / 2020, 0101***********000, Yasal süresinde verilme Kontrol Ediliyor diyor 28 tane adam var 10 dk dır yenileme yapmakla uğraşıyorum bu kadar uzun mu sürüyor kontrol