Sayfa 3 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 209 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHTASAR BEYANNAME veya MUHTASAR PİRİM HİZMET BEYANNAMESİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Paket proğramla çalışıyorsan tabii bunsuz muhasebe çok zor olur proğramdan aktarılıyor Maliye sgk ile eşleşmiştir artık sistem eksikleri uyaracak.

Müdavim Üye
    birden fazla sgk dosyası olan işyerleri önceden bildirgelerini her dosyanın kendine ait şifresi ile gönderebiliyordu, farklı şehirlerde sgk dosyası olanlar sgk bildirimleri tek beyanname üzerinden mi verilecek.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Yeni Üye
    öyle anlaşılıyor ki eninde sonunda herkes aylık beyanname vermek zorunda kalacak.

Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ocak 2020 ayına ait özel bina inşaatı yapan vergi mükellefi için SGK dosya kapanışı yapacağım. Ocak dönemine at MUH-SGK gönderdim ama beyannamem kabul olmadı. Mesajda siz muhtasar beyanname vermelisiniz denilmekte. 189 Alomaliyeyi aradım e-beyanname için destek istedim. Verilen cevap siz pilot il olmadığınızdan dolayı muh-sgk için 01 şubatta ekranınızı açacağız ocak ayına ait beyan şu an veremezsiniz. Dönüyorum SGK ya ben ilişiksizlik alacağım Ocak ayına ait bildirge veremiyorum e-bildirge versiyon 2 den gönderiyorum hata kodu veriyor almıyor diyorum. SGK nın verdiği cevap siz muh sgk vereceksiniz ilgili vergi dairesi ile görüşün. Ne yapacağız şimdi ))
    S.M.M.M.Metin Canbolat

Yeni Üye
    benim bir sorum olacak, bir tanıdığım başkanlığına yeni seçildiği bir sitenin sgk dosyasını getirdi.
    İnceledim öteden beri 4-5 kişi çalışıyor muş. kapıcı, bahçıvan, güvenlik vs. ancak bordroda kapıcı gibi işlem yapılıp gv, dv yok hiç muhtasar beyanı açılmamış.
    vergi dairesinde de 003 kaydı yok.

buna nasıl devam etmeliyim, eskisi gibi devam etsem bir bir sorun olur mu, yoksa bu birleşmeden dolayı 003 muhtasar kaydı açtırıp bordroda gv ve damga v. kesintisi mi yapmalıyım bu tür sitelerin durumu nedir acaba ?

Müdavim Üye
    DEFTER beyan sisteminde MUH SGK BEYANI giriş henüz açılmadı değil mi?

Müdavim Üye
    Alıntı EMRACAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bir sorum olacak, bir tanıdığım başkanlığına yeni seçildiği bir sitenin sgk dosyasını getirdi. İnceledim öteden beri 4-5 kişi çalışıyor muş. kapıcı, bahçıvan, güvenlik vs. ancak bordroda kapıcı gibi işlem yapılıp gv, dv yok hiç muhtasar beyanı açılmamış.vergi dairesinde de 003 kaydı yok.buna nasıl devam etmeliyim, eskisi gibi devam etsem bir bir sorun olur mu, yoksa bu birleşmeden dolayı 003 muhtasar kaydı açtırıp bordroda gv ve damga v. kesintisi mi yapmalıyım bu tür sitelerin durumu nedir acaba ?
    interaktiften muh sgk açılışını yaparsınız..Güvenlik gelir vergisine tabi.

Müdavim Üye
    basit usul mükellefi yanında işçi çalıştıranlar nasıl bildirge verecek. SGK bildirge tarihe karıştı. Muhtasar olmadığı için nasıl bildirilecek.

Yeni Üye
    konuda bilgi kirliliği var gibi,kimisi işçi çalıştırmayanlar aylık bildirge verecek işçi kısmını boş bırakacak diyor,başka biryerde işçi çalıştırmayanlar yine 3 aylık verecek diyor,netleştirmek için birisi konuyu toparlayabilirmi acaba..