Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlave istihdam ücret desteği mahsubu hk.

Üye
    Nereden
    DENİZLİ

İlave istihdam ücret desteği mahsubu hk.

Merhaba değerli arkadaşlar,
    SGK İlave istihdam teşviki ile ücret desteğinden prim borçlarının mahsubu yapılan mükelleflerimiz vardı, kasım ayı mahsup olmamış emanette para göründüğü halde teşvik bozulmuş ve borç görünüyor,Sgk nın bu konuda bilgisi yok sistem otom. düşüyor deniyor,iş kur ile görüştüm haberi olan kimse yok,Alo 170 aradım bağlı bulunduğunuz yere sorun diyorlar, konu hakkında bilgisi olan üstad varsa şükranlarımı sunacağım.
    HALA GENÇ MİYİZ?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Aynı durum bizdede mevcuttu 31.12.2019 da SGK işverenler servisi ile görüşüp manuel mahsuplaşma yaptırdık. Bana kalırsa dosya memuru ile görüşün.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    bendede aynı sorun var. şunlardam biri olabilirmi sizde. a.şdir yetki dolmuştur. adres değişikliği vardır. yani v.d.tic.sicil sgk uyumsuz olabilirmi. bunlar dışında bana öyle saçma geliyoki mahsup yapılmaması memurda bilmiyo müdürde.
    Kendini Bil Kendini

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Söylediklerinizin hiç biri ile alakalı degil sistem mahsuplaşmayı otomatik olarak geçen ay yapmadı. Çıkan primi ödeyenler oldu işveren servislerini arayıp son gün MANUEL olarak mahsuplaşmayı sağlayanlar oldu. Bu ay bakalım nasıl olacak? Sorun genel bir sorun bu ay son güne kalmadan kontrol edip yine işveren servisi ile işlem yaparız gibime geliyor. Artık her şey sorun olmaya başladı meslektaşlara sabırlar diliyorum.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    işte neden yapmadı mahsuplaşmayı, mantığı yokmu. bilgisayar dediğin bir işlemi yap dersen yapar
    yapma dersen yapmaz. bilgisayarların ayarlarını bozmasınlar yeter.
    Kendini Bil Kendini

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Eee fabrika ayarları zaten bozuk (:

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Bende aynı sorun 3 aydır vardı, ilk ay sgk il müdürlüğü ile görüştüm bizlik bir durum yok teşvikler daire başkanlığını arayın onlar çözecek dediler, teşvikler daire başkanlığına uzun uğraşlar sonucu ulaştım sistemsel sıkıntı var şuan çok yoğunuz mail gönderin bakıp size dönüş yapacağız dediler, mail gönderdim dönen olmadı, bir sonraki ay yine düşüş olmayınca tekrar teşvikler daire başkanlığını aradım durumu izah ettim ve mailime cevap verilmediğini söyledim, bu sefer artık o iş bizden çıktı il müdürlükleri yapıyor onlarla görüşün onlar yapacak dediler, il müdürlüğüne gittim memurun yasadan haberi yok, senin yanlışın var devlet nasıl sana hem sgk teşviği hemde ücret teşviği verir böyle birşey yok dedi mecburen oturup adama yasayı izah ettim tamam dilekçe yaz getir bakayım dedi, Dilekçe gönderdim sağolsun bu ayın sgk borcunu mahsup etti. Bu arada 3 ayın sgk ödemesi otomatik ödeme de olduğu için ve riske girmek istemediğimden dolayı emanette param olmasına rağmen tarafımca vadesinde ödendi şuan emanette 3 aya yetecek kadar para duruyor ancak yasada 31.12 tarihine kadar olan borçlardan mahsup olacacak deniyordu sanırım o paralar hiç oldu gitti.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    2019/10 ayda bu gibi bir durum olmuştu. Bir dilekçe ile kuruma(işveren servisi) müracaat edildiğinde düzelttiler. Vadesinde işlem yapılmış olduğundan teşvik kaybı da olmadı.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı asmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı sorun 3 aydır vardı, ilk ay sgk il müdürlüğü ile görüştüm bizlik bir durum yok teşvikler daire başkanlığını arayın onlar çözecek dediler, teşvikler daire başkanlığına uzun uğraşlar sonucu ulaştım sistemsel sıkıntı var şuan çok yoğunuz mail gönderin bakıp size dönüş yapacağız dediler, mail gönderdim dönen olmadı, bir sonraki ay yine düşüş olmayınca tekrar teşvikler daire başkanlığını aradım durumu izah ettim ve mailime cevap verilmediğini söyledim, bu sefer artık o iş bizden çıktı il müdürlükleri yapıyor onlarla görüşün onlar yapacak dediler, il müdürlüğüne gittim memurun yasadan haberi yok, senin yanlışın var devlet nasıl sana hem sgk teşviği hemde ücret teşviği verir böyle birşey yok dedi mecburen oturup adama yasayı izah ettim tamam dilekçe yaz getir bakayım dedi, Dilekçe gönderdim sağolsun bu ayın sgk borcunu mahsup etti. Bu arada 3 ayın sgk ödemesi otomatik ödeme de olduğu için ve riske girmek istemediğimden dolayı emanette param olmasına rağmen tarafımca vadesinde ödendi şuan emanette 3 aya yetecek kadar para duruyor ancak yasada 31.12 tarihine kadar olan borçlardan mahsup olacacak deniyordu sanırım o paralar hiç oldu gitti.

SSK GENELGE 2019/7

MADDE 5
    4447 sayılı Kanunun geçici 19 uncu maddesinin ondördüncü fıkrası uyarınca, yararlanılan ücret desteği tutarları işverenin Kurumumuza olan borçlarına mahsup edilecek, kalan tutarın bulunması halinde, bu tutarlar işverene iade edilmeyerek, yararlanılan ücret desteği tutarları tamamlanana kadar, işverenin bahse konu borçlarına mahsubuna devam edilecektir.

yani ücret destegi bitene kadar mahsuplaşma devam edecektir.

Kıdemli Üye
    bizdede aynı problem vardı 31.12.2019 da ssk ile görüştük bize gnelge geldi artık otomatik düşmüyor dilekçe vereceksiniz dedi hemen dilekçe verdik bir saate düştü bence artık dilekçe verip işi sağlama alın