Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlave istihdam ücret desteği mahsubu hk.

Yeni Üye
    Alıntı avvam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli arkadaşlar,
    SGK İlave istihdam teşviki ile ücret desteğinden prim borçlarının mahsubu yapılan mükelleflerimiz vardı, kasım ayı mahsup olmamış emanette para göründüğü halde teşvik bozulmuş ve borç görünüyor,Sgk nın bu konuda bilgisi yok sistem otom. düşüyor deniyor,iş kur ile görüştüm haberi olan kimse yok,Alo 170 aradım bağlı bulunduğunuz yere sorun diyorlar, konu hakkında bilgisi olan üstad varsa şükranlarımı sunacağım.
    Bu konuda ne yaptınız acaba? Bizde yoğunluktan ve otomatik olarak yapılıyor diye ödeme yapmadık ve borcu sonradan farkettik. Sistemsel arıza oldu dediler ve hala emanette para duruyor, borç ödenmemiş görünüyor dilekçe verdiğimiz halde. Burada bir mağduriyet söz konusu, 8 ay daha teşvik hakkımız vardı. Vadesinde ödenmediği için teşvik hakkını kaybediyoruz. Ne yapılabilir fikri olan meşlaktaşlarımız da yazarsa sevinirim.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SSK GENELGE 2019/7

MADDE 5
    4447 sayılı Kanunun geçici 19 uncu maddesinin ondördüncü fıkrası uyarınca, yararlanılan ücret desteği tutarları işverenin Kurumumuza olan borçlarına mahsup edilecek, kalan tutarın bulunması halinde, bu tutarlar işverene iade edilmeyerek, yararlanılan ücret desteği tutarları tamamlanana kadar, işverenin bahse konu borçlarına mahsubuna devam edilecektir.

yani ücret destegi bitene kadar mahsuplaşma devam edecektir.

Dosya memuru ile mutlak görüşün ve illaki dırumu açıklayın bi dilekçe verin.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Dosya memurunu arayınca telefonla hallettiler ücret hazine mahsubunu 31.12.2019 olarak tabi. vadesinde
    :)

Üye
    Nereden
    Balıkesir
    selamlar, bende de aynı sorun vardı bugün kurumu aradım telefonla düzeltme yaptılar, mahsup edildi sorun çıkmadı