Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5.000/30.000 fatura kesme?

Yeni Üye
    Yeminlimiz aşağıda notlar kısmına yazıyla faturanın tutarını yazın dedi, oraya yazdık. Aynı yere epey boşluk verip IBAN yazmayı denedik, dipdibe çıkıyor, hiç düzgün görünmüyor.

Müdavim Üye
    merhaba
    özel matrah satışı kaldırılmış, biz oto alım satımında özel matrah kısmını nasıl göstereceğiz ?

Üye
    Hasan bey yukarıdan Fatura tipini Tevkifata getirin aşğıda faturayı düzenlediğiniz yerin hemen üstünde vergi ekle nin menüsünden KDV TEVKİFATI Seçip vergi ekle butonuna basın Fatura bilgilerini/adet/tutar/iskontanın yazıldığı satırın en sonuna giderseniz tevkifat türünü seçebilirisiniz

Kıdemli Üye
    spike73 Cevabınız için tşk ederim.Belirttiğiniz gibi yazdım ama portal da en sağda KD.V. tevkifat türleri çıkmıyor.Mükelelfimiz personel ve öğrenci taşıma işi yapıyor.

Kıdemli Üye
    spike73 tamam halletttim.tşkler

Yeni Üye
    Merhaba ben de 2 limited şirkette aynı mesajı alıyorum. yöneticisi aynı kişi. interaktif vergi dairesine girebiliyoruz. 5000/30000 portalına giremiyoruz. GİB e basvurdum 1 haftadır haber yok. vergi dairesi zaten habersiz. siz bir çözüm bulabildiniz mi?

benzer sorunu ben de yaşadım 2 şirkette. hatanın nerede olabileceğini düşünürken fark ettim ki interaktif vergi dairesine giriş yaptığımız şifreler yöneticilerin şahsi şifreleri; firmanın e-tebligat şifresi ile giriş yapılması gerekiyor; en güzeli oktay bey vergi dairesine başvurarak firma adına e-tebligat şifrelerini tekrar almanız sorun çözülecek kendimden biliyorum..

Müdavim Üye
    Optikçi bir mükellefim var.Bu firmanın 1 tane de şubesi var.Haliyle şubenin optisyeni farklı ve SGK'ya hem merkezden hem şubeden fatura düzenlenmek zorunda.Ayın sonunda SGK'ya reçeteleri fatura ederken merkez ve şube toplamı 5000'i geçerse faturaları nasıl kesecekler?
    Mesela merkez 3000 , Şube 4000 kesecek?

Müdavim Üye
    Alıntı yildizomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Optikçi bir mükellefim var.Bu firmanın 1 tane de şubesi var.Haliyle şubenin optisyeni farklı ve SGK'ya hem merkezden hem şubeden fatura düzenlenmek zorunda.Ayın sonunda SGK'ya reçeteleri fatura ederken merkez ve şube toplamı 5000'i geçerse faturaları nasıl kesecekler?Mesela merkez 3000 , Şube 4000 kesecek?
    Sgkya kağıt fatura kesmemeye çalışın.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    kesilip onaylanan fatura iptal süresi nedir.
    Kendini Bil Kendini