Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5.000/30.000 fatura kesme?

Müdavim Üye
    Nereden
    ANTALYA

5.000/30.000 fatura kesme?

Arkadaşlar fatura kesmek için sisteme girdim. sabahtan beri maalesef sistem sağlıklı değil. altyapı yeterli değil. sistem girmeme izin vermiyor .sürekli dışarı atıyor. yine bizi bir sürü stres bekliyor. ne yapacağız bilmiyorum. bu 5.000/30.000 meselesi hepimizin başını çok ağrıtacak gibi gözüküyor. Allah hepimize sabırlar versin diyorum.AMİN

1- Kurulu Değilse java kurulacak: https://www.java.com/tr/

2- Portala Giriş Linki: https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html

3-Kullanım Klavuzu :https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/k...e_Kilavuzu.pdf

4- Tanıtım Videosu: https://tv.gib.gov.tr/video_goster.p...8-ac853da07eb7

PÜF: Sistemde kayıtlı SMS numarası yok uyarısı alıyorsanız , interaktif vergi dairesinden "İletişim Bilgileri Güncelleme Dilekçesi" (veya herhangi bir dilekçe) göndermeniz durumunda anında tanımlanıyor.
    Konu Forum-Mod tarafından (04.Ocak.2020 Saat 06:11 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kayseri
    Klasik Türkiye kanunlarının özeti
    Mali Müşavir
    Atilla Özkan Kopan

Müdavim Üye
    ivedilikle ertelenmesi gerekir. ama damat inatçı ( bakın burası çok önemli) altyapısı tam olarak hazırlanmayan sistem bizi kaosa çok zorlayacak.

Üye
    Sayın nazlı34 bulunduğunuz bölgede internetle ilgili bir sıkıntı olmasın firmalara bilgilendirme yapmak için öğleden beri 30 firmanın sistemine giriş çıkış yaptım, kullanıcı bilgilerinin bir kısmını doldurdum herhan gi bir aksaklık yok sistemde sistem sağlıklı çaışıyor

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Bende kullanıcı bilgilerini girmek için denedim. Herhangi bir sorun yok. İnteraktif vergi dairesi altından erişilebileceği duyurulmuştu ancak https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html adresinden giriş yapılabiliyor.

Üye
    kurum olarak aradım bulamadım, SGK veya başka resmi kurumlara kesilen faturalar 5000/30000 fatura kapsamında mıdır?

Üye
    Vergi mükelleflerinin faturalarıni kesip birde isyan mı ediyorsunuz acaba.

Üye
    Sayın layla688 Faturaları kesme yükümlülükleri Mükeleflere ait ancak dün tüm mükelleflere şifrelerini ve ilgili sisteme girişlerin nasıl yapılacağını anlatan bir yazı gönderdik haliyle şifre kontrolleri için sistemlere giriş çıkış yaptık, eninde sonunda mükellef konuyla ilgili bize dönecek ki sistemi bilmemiz şart, yeni bir uygulama olduğu içinde tabiki ilk faturaları göstermek amacıyla ya büroya davet edip beraber kesicez yada işyerilerine giderek gösterecez sıkıntılı bir süreç

Üye
    Bu kanunları çıkaranları, uzatmayanları, itiraz etmeyenlere ve biz hazırız e-arşive geçebiliriz diyenlere sabah sabah tövbe tövbe diyesim var ... yaşadığın bölge, internet alt yapısı, çoğrafi olarak eğitim düzeyi, günde 8 kez kesilen elektrik, mükelleflerin hala mali müşavir değil defterci olarak baktığı bu ülkede mükellefe çıkan yasaları acaba ne yapabiliriz diye düşünüyoruz, inanın artık uyku uyumuyorum her an bir şeyleri eksik mi yaptım deyip yeniden kontrol etmekten yoruldum, psikolojim iyi değil eğer yüz yüze bir muhatap bulsam yumruk yumruğa kavga ederim yeterrrrrr ...
    Sen Kendi Ellerinden Tut ve Kendine Benim İçin Bir Gül Ver...

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı NAZLI34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fatura kesmek için sisteme girdim. sabahtan beri maalesef sistem sağlıklı değil. altyapı yeterli değil. sistem girmeme izin vermiyor .sürekli dışarı atıyor. yine bizi bir sürü stres bekliyor. ne yapacağız bilmiyorum. bu 5.000/30.000 meselesi hepimizin başını çok ağrıtacak gibi gözüküyor. Allah hepimize sabırlar versin diyorum.AMİN
    Amin. Milleti bu kadar germenin ne anlamı var anlamıyorum. Eğer bu uygulama kayıt dışını önlemeye yönelik ise, bence tam tersi olur, vergi mükelleflerine göre uygulamanın maddi külfetinin yanında fatura kesmek kadar basit biri işi böyle karışık bir hale getirmeleri nedeniyle mükellefleri kayıt dışına iter. Fatura kesecek mükellef, fatura kesmemenin yollarını arayacaktır. Bu uygulama öyle böyle ertelenir diye düşünüyorum. Sonuçta, her zaman olduğu gibi, olan bize olacak.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."