Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 ve 27103 teşviklerin sırayla kullanımı mümkün mü?

Müdavim Üye

6111 ve 27103 teşviklerin sırayla kullanımı mümkün mü?

Sgk teşvikten potansiyel sorgulamada personel için yeni işyeri oldupundan 27103 teşvik 03/2020 de başlayıp 12/2020 de bitiyor ancak 6111 teşvik 12/2019 da başlayıp 30 ay sürüyor
    Bu durumda;
    Aralık-Ocak-Şubat aylarını 6111 teşvikten
    Mart-Aralık 2020 ayları 27103 teşvikten
    Ocak 2021 ve devam ayları yine 6111 teşvikten vermek en doğrusu olur mu? Bu şekilde teşvikler arası geçiş olabiliyor mu? Kolay Gelsin

Kıdemli Üye
    Evet yazdığınız gibi geçişler yapabilirsiniz.

Kıdemli Üye
    6111 ve 17103 sayılı teşviklerle alakalı bir iki kafama takılan sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1). İşyerimizde 1 işçimiz var iken ortalamamızda dolasıyla 1 idi ve 2. nci işçimizi işe alınca ilk etapta geçen yılki ortalama üstünde (2018 çalışan sayısı 1) çalışacağı için 17103 ten faydalandırdık bu teşvik bitincede son 6 aylık ortalamamıza görede ( son 6 aydaki çalışan sayısı 1 ) ilk girdiği tarihte yine ortalama üzerinde çalışan olduğu için 17103 bitiminden itibaren 6111 sayılı teşvikten yararlandırmaya devam edeceğiz. ( Buraya kadar tamam sanırım işlemimiz doğru )

2.) Eski tarihli çalışanımız kasım ayı içinde işten çıktı ve kasım ayında çalışan sayımız 2 olduğu için teşvikten faydalandırdım. Aralık ayında işçi sayımız 1 kişiye düştüğü için teşvikten yararlandırdığım işçimi 17103 yerine 5510 sayılı teşvikten faydalandırmaya devam edeceğim diye biliyorum doğrumudur bunu teyit etmek istiyorum.

3.) Aralık ayında 1 işçi girişi yapacağım. İşte şimdi tamda burda kafam karıştı. Şimdi işyerinde tekrardan çalışan sayımız 2 olacak ben şimdi burda 17103 sayılı teşvikten faydalanan personelimin teşviğini hiç işçi işten çıkmamış gibi devam ettirebilirmiyim yoksa yeni giren işçiyemi teşvik girişi yapıp onumu teşvikten faydalandıracağım. ikinci giren personel zaten 6111 den son 6 ay ortalaması tutmayacağı için faydalanamayacak diye biliyorum.

bilgilendirirseniz çok sevineceğim tşkler

Kıdemli Üye
    bilgisiyle aydınlatacak bir arkadaşımız yokmu forumdaşlarım

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı platino75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6111 ve 17103 sayılı teşviklerle alakalı bir iki kafama takılan sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1). İşyerimizde 1 işçimiz var iken ortalamamızda dolasıyla 1 idi ve 2. nci işçimizi işe alınca ilk etapta geçen yılki ortalama üstünde (2018 çalışan sayısı 1) çalışacağı için 17103 ten faydalandırdık bu teşvik bitincede son 6 aylık ortalamamıza görede ( son 6 aydaki çalışan sayısı 1 ) ilk girdiği tarihte yine ortalama üzerinde çalışan olduğu için 17103 bitiminden itibaren 6111 sayılı teşvikten yararlandırmaya devam edeceğiz. ( Buraya kadar tamam sanırım işlemimiz doğru )

2.) Eski tarihli çalışanımız kasım ayı içinde işten çıktı ve kasım ayında çalışan sayımız 2 olduğu için teşvikten faydalandırdım. Aralık ayında işçi sayımız 1 kişiye düştüğü için teşvikten yararlandırdığım işçimi 17103 yerine 5510 sayılı teşvikten faydalandırmaya devam edeceğim diye biliyorum doğrumudur bunu teyit etmek istiyorum.

3.) Aralık ayında 1 işçi girişi yapacağım. İşte şimdi tamda burda kafam karıştı. Şimdi işyerinde tekrardan çalışan sayımız 2 olacak ben şimdi burda 17103 sayılı teşvikten faydalanan personelimin teşviğini hiç işçi işten çıkmamış gibi devam ettirebilirmiyim yoksa yeni giren işçiyemi teşvik girişi yapıp onumu teşvikten faydalandıracağım. ikinci giren personel zaten 6111 den son 6 ay ortalaması tutmayacağı için faydalanamayacak diye biliyorum.

bilgilendirirseniz çok sevineceğim tşkler
    İlk 2 aşamanız doğru.

3. de eğer mevcut personeliniz 17103 şartlarını sağlıyorsa ve ort. sayısı 1 ise Aralık ayında aldığınız personelden dolayı teşvikten faydalanmanızda bir sakınca yok.

Yeni giren personelin de Teşvik sorgulamasını yapın 17103 den faydalanıyorsa, hangi personelin maaşı yüksekse onu faydalandırın. Ayrıca yeni giren personel 6111 den 1 kişi ortalamayla faydalanırsa onu 6111 den faydalandırıp eski personeli 17103 den faydalandırabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Bu arada ilk 2 aşamanız doğru derken Aralık ayında 1 kişiye düştüğünü söylediğiniz için demiştim. Eğer Aralık ayında 1 personel daha aldıysanız 1 ortalamalı 17103 den faydalanan personelin teşvikini uygulayabilirsiniz.

Kıdemli Üye

Teşvikler

Arkadaşlar işci günde 2 saat üzerinden temizlik görevlisi olarak çalişacak bu işci teşviklerden yararlanabilirmi. Teşviklerde 30 gün gösterme zorunluluğu varmi.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı muhasebe16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar işci günde 2 saat üzerinden temizlik görevlisi olarak çalişacak bu işci teşviklerden yararlanabilirmi. Teşviklerde 30 gün gösterme zorunluluğu varmi.
    Öyle bir zorunluluk yok. Faydalandırabilirsiniz.

Kıdemli Üye
    Kafami kariştiran sgk oldu onlara puantaj usulü işci çaliştiracağimi ve teşvikten yararlanabilirmiyim , 30 gün şarti teşviklerde aranirmi dedim cevap: Yararlanamazlar 30 gün aranir oldu. Artik soruyumu yanliş anladi

Kıdemli Üye
    öncelikle tşk ediyorum ozan bey. Sonuç olarak şöyle diyebiliriz o zaman Aralıkta yeni giren işçi ile işçi sayımız 2 olacağından ve hali hazırda ki işçimizde ortalama 1 işçi sayımıza göre 2 inci işçi olarak işe başladığı için ve teşviklerden faydalanmaya hak kazandığı için şu andaki işçi sayımızda 2 olduğu için ilk teşvikten faydalanan işçimizi hiç işçi çıkmamış gibi teşviklerinden aynen faydalandırmaya devam edebilirim. tşkler.