Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 01.01.2020 Tarihine Kadar Hangi Mükellefler e-Dönüşüm Yapacak?

Kıdemli Üye
    AİDAT PEŞİNDEKİ TİCARET ODALARI,ESNAF ODALARI NEREDE,NİYE ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMİYORLAR.
    Haklısınız,entegretörler,muhasebe programcıları,arşiv saklama ücreti,kontör ücreti,talan var.Muhasebecilere hep kahır.Eski programı bırakıyorum,e deftere iki bin tl,ilkinden sonraki her e defter başına yediyüz tl istiyor ......Program masrafı çıktı,yeniden program öğren,arşivlemeyi mükellef ödeyecek öyle anladım,mükellefle sözleşme,o da 365 güne 150 tl.eta ,zirve saklama konusunda muğlak ifade kullanıyor,e defteri arşivleme ücreti 150 tl beş yıl gibi telefonda konuşuyor.özellikle üstüne basıp soruyorum beş yıl ücreti mi diye,neyse,mükellefi yönlendireceğiz,arşivleme satın alsın diye.Mükellefler şu anda kendi işlerinden para kazanma derdindeler,mali mühür,e imza alın ,hiç umurlarında değil,bir mali mühürü zorla aldırdım,şahıslar halen e imza almadı,marka cep telefonuna yedibin tl veriyor yok ben e-arşiv kullanmayacağım diyor,faturayı sınırlarda keseceğim diyor.,ESNAF ODASI,TİCARET ODASI VATANDAŞLARI TOPLASIN ANLATSINLAR,BİR TEK HALCİ ESNAFLAR ŞUURLU,DİĞERLERİNİN UMURUNDA DEĞİL.YAZILI TEBLİĞ,WHATSAPP YAPALIM,MÜKELLEFLERE TUTANAKLI BİLDİRİM YAPMAMIZ LAZIM.

Müdavim Üye
    internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2018 yılı brüt satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzerinde olan mükellefler 01.01.2020 tarihinden itibaren e-defter ve e-arşiv faturaya geçmek zorundadır.
    internet üstünden (sahibiden, hürriyet emlak) , gayrimenkul ve araç satışları yapan vergi mükellefleri e defer vve e arşiv fatraya geçmesine gerek var mı

Beynim dönüyor, bu devlete hakkımı asla helal etmiyorum...

Yeni Üye
    emlak komisyoncuları kendi web sitelerinde satış ve kiralamaya aracılık ettikleri gayrimenkullerin ilanını yayınlıyorlarsa tebliğdeki
    -internet ortamında gerçek ve tüzel kişilere ait gayrimenkul, motorlu araç vasıtalarının satılmasına veya kiralanmasına ilişkin ilanları yayınlayan
    internet sitelerinin sahipleri veya işleticileri konumunda değerlendirilip sadece e-fatura ve e-arşive geçecek, defter beyan mükellefiyse e-
    deftere geçmeyecek.Bu bilgi doğrumudur sizce?