Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İki farklı ilde iki ayrı iş kolu

Üye

İki farklı ilde iki ayrı iş kolu

Merhabalar
    Antalya da vergi mükellefi olan bir kişi (işletme ), Sakarya da başka bir sektörden ayrı bir dükkan daha açmayı planladığında süreç nasıl işliyor tek yerden mi ayrı ayrı mı

Kıdemli Üye
    Nereden
    ADANA
    Sayın Yzchtc, interaktif vergi dairesi üzerinden şube açılış işlemlerinin bildirimlerini yapabilirsiniz.Gerekli bütün bilgileri ( kira durumu, mülk sahibi, stopaj yönünden yeni vergi dairesi kaydı vb. ) interaktif vergi dairesi adımlarında girmenizi istiyor.
    SMMM Gökhan ÇİFTÇİOĞLU

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Gelir vergisi yönünden ikametgahın olduğu vergi dairesi yetkilidir.Stopaj yönünden ise ödemenini yapıldığı yer vergi dairesi yetkili olur genelde vergi daireleri hizmet bölgelerindeki vergileri almak isterler ödemeler işçi ücretleri,kiralar ikametgah bölgesindeki bir banka aracılığı ile yapılırsa tek bir muhtasarla ilk vergi dairesine beyan edilir.Ne garip reneult mais merkezi istanbulda ve tüm kiri paşı dumanı ise bursayı kirletiyor vergileri istanbul alıyor.

Üye
    Alıntı Gökhan ÇİFTÇİOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Yzchtc, interaktif vergi dairesi üzerinden şube açılış işlemlerinin bildirimlerini yapabilirsiniz.Gerekli bütün bilgileri ( kira durumu, mülk sahibi, stopaj yönünden yeni vergi dairesi kaydı vb. ) interaktif vergi dairesi adımlarında girmenizi istiyor.
    Aslında mükellef bizde değil antalyada ama sakaryada ki açacağı yer için bize danıştı buraya birini bırakacak kendi gelip gitmeyecek iki yeri ayrı muhasebeci düşünmüş iki iş kolu da zaten birbirinle çok alakasız Antalyaya ulaştıramazlar her ay evrak diye , böyle olursada sorumluluklar karışır gibi düşünüyorum benim de kafam karıştı açıkçası bi yönlendirme yapamadım henüz

Üye
    [QUOTE=hasan er;784700]Gelir vergisi yönünden ikametgahın olduğu vergi dairesi yetkilidir.Stopaj yönünden ise ödemenini yapıldığı yer vergi dairesi yetkili olur genelde vergi daireleri hizmet bölgelerindeki vergileri almak isterler ödemeler işçi ücretleri,kiralar ikametgah bölgesindeki bir banka aracılığı ile yapılırsa tek bir muhtasarla ilk vergi dairesine beyan edilir.Ne garip reneult mais merkezi istanbulda ve tüm kiri paşı dumanı ise bursayı kirletiyor vergileri istanbul alıyor.[/
    Teşekkürler anladım bu kısmı İkametgahıda 3. Bir yerdeyse iyice karışıyor yani o zaman