Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-SMM makbuzu Turmob E-İmza ?

Müdavim Üye

E-SMM makbuzu Turmob E-İmza ?

E-serbest meslek makbuzu için e-imza başvurusu yapacağım. Türmob E-imza ile başvuru yapılabiliyor mu?
    Yoksa Kamu Sertifikasyon merkezinden mali mühür kısmından eimza başvurusu mu yapılmalı

Müdavim Üye
    Nereden
    Kayseri
    Her hangi bir firmadan aldığınız e-imza ile başvuru yapabilirsiniz.
    Mali Müşavir
    Atilla Özkan Kopan

Müdavim Üye
    e smm başvuru süresi 31.12.2019 tarihine kadar yapılması gerekli ? kullanım 01.06.2020 tarih

Kıdemli Üye
    Alıntı osman_1735 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e smm başvuru süresi 31.12.2019 tarihine kadar yapılması gerekli ? kullanım 01.06.2020 tarih
    31.12.2019 nerede yazıyor? Ben göremedim.

IV.4.5. c-Serbest Meslek Makbuzu Uygulamasına Geçiş Süresi
    Serbest meslek erbaplarından;
    a) 1/2/2020 tarihi itibarıyla faaliyetine devam etmekte olanların 1/6/2020 tarihine,
    b) 1/2/2020 tarihinden (bu tarih dâhil) itibaren faaliyetine başlayacak olanların ise işe başladıkları ayı izleyen 3 üncü ayın sonuna,
    kadar e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına dahil olmaları ve bu tarihlerden itibaren bu Tebliğin “V.7.” ve “VIII." numaralı bölümlerinde belirtilen istisnai durumlar haricinde, e- Serbest Meslek Makbuzu düzenlemeleri zorunludur.
    IV.4.6. Ceza Uygulaması
    Zorunluluk getirildiği halde e- Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına süresi içinde geçmeyen mükellefler ile e-Serbest Meslek Makbuzu şeklinde düzenlenmesi gereken Serbest Meslek Makbuzunu, bu Tebliğin “V.7.” ve “VIII.” numaralı bölümlerinde belirtilen istisnai durumlar haricinde e-Serbest Meslek Makbuzu olarak düzenlemeyen ve almayan (matbu kağıt Serbest Meslek Makbuzu olarak düzenleyenler ve alanlar dahil) mükellefler (232 ııci maddenin birinci fıkrasının 1 ila 5 numaralı bentlerinde sayılanlar) hakkında Kanununda öngörülen cezai hükümler uygulanır.

Üye
    Nereden
    TRABZON
    e smm için 31.12.2019 tarihine kadar başvuru yapılırsa yapıldıktan hemen sonra e smm kesilmesi gerekiyor yoksa başvuru yapıp 6. aya kadar bekleyemezsiniz e fatura e arşiv gibi değil e smm, 6.ayda başlayacaksa 31.05.2020 son başvuru olmalı diye biliyorum.
    SMMM

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANTALYA
    01.01.2020 de işe başlayacak olan kağıt smm bastırması gerekir mi ? Ocakda e-smm olarak başvuru yapmayı düşünüyorum.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Makbuz kesme zamanınıza kadar işlemleri yetiştirirseniz kağıt makbuza gerek yok.