Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yabanci uyruklu çalişanin eksik gün nedeni

Üye

Yabanci uyruklu çalişanin eksik gün nedeni

Herkese kolay gelsin,
    Firmamıza çalışan yabancı uyruklu bir çalışan haftada 1 gün izin alarak üniversitede eğitim görmektedir. Bu çalışan ile ilgili eksik gün bildirimini hangi kod ile bildirmek gerekir.
    Konu hakkında desteklerinizi bekler, iyi çalışmalar dilerim.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Aldığı eğitim İşyerindeki işe alışma/uzmanlaşma ile ilgili değil ise
    Ücretsiz izin olarak kodlanabilir.
    Bu da bir belgeye bağlanmalıdır:
    Sigortalı ve işverenin imzasını taşıyan ücretsiz veya aylıksız izinli olduğunu kanıtlayan izin belgesi SGK’ya verilmelidir.(01.01.2018’den itibaren, böyle ücretsiz izin belgelerinde hem işverenin hem de sigortalının imzası bulunması zorunludur)
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Normalde yabancı uyrukluların eksik gün bildirim kodları tc vatandaşlarındakinden biraz daha farklı.12.11.2019 tarihine kadar yabancı uyruklular için sadece 01,04,05,08,09,10,11 kodları seçilebiliyorken kurum daha sonra değişikliğe gitti ve yazısında uyrukluların eksik gün bildirimlerinde kontrol panelini kaldırdı.Ama bu sadece belli gruplardakiler için(ünv.öğrencileri/stajyerler/sadece gss ödeyenler gibi)

Üye
    Merhaba,
    Bu konu ile ilgili Alo 170 ile görüşme gerçekleştirdim. Normal çalışandan hiç bir farkı olmadığını bildirdiler.