Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mükellefin E-faturasını Düzenleyecekler İki Kez Düşünmeli!

Müdavim Üye
    Alıntı mlk snl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlık nefret suçu ??????
    YUUUUUHHHHHHH
    Artık.
    Yıldızlar kadar uzak ol.
    hakaret ve bilumum kötü içerikli sözleri sarfetmeden iki satır konuşmasını beceremeyen, belki de edepsizliği bir sindirme vasıtası olarak kullanmayı hayat felsefesi edinmiş bir şahıs olduğunuz için seviyenize inmeyecem.
    yıldızlar kadar uzak

şöyle yapilabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, herkese işlerinde kolaylıklar diliyorum; bu iş öyle ya da böyle az ya da çok üstümüze kalacak, illa ki "ben faturayı sistemden kesemedim, sen kesiver" diyen olacak. Bundan kaçış yok, zira kdv hesaplamayı bilmeyen, bilgisayarı açıp kapatmayı bilmeyen.............. bir sürü mükellef var. İdareye kalsa bütün mükellefler her türlü teknolojiyi layıkıyla kullanıyor, hepsi evrak işlerini çok düzgün olarak yerine getiriyor mantığı var. Mükellef ofise gelse, mümkünse kendi bilgisayarından, değilse de ofislerimizdeki bilgisayarlardan e arşiv faturalar kesilse, bir tutanak düzenlense; "iş bu fatura bilgim dahilinde düzenlenmiş olup, kendim sistem üzerinden düzenleyemediğim için mali müşavirim tarafından düzenlenmiştir. İş bu fatura içeriği gerçek bir mal ya da hizmet satışına ilişkin olup, ilerde doğabilecek her türlü sorumluluk tarafıma aittir." gibi. Tabi bu ifadeler çoğaltılabilir ya da kısaltılabilir. Bu iş madem üstümüze kalacak, sıkıntı yaşamadan bu işten kurtulma yoluna bakmalıyız diye düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı...

Üye
    Mükellef büroda wifiden bağlanıp cepten de kesebilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bazı arkadaşlarımız büroda ayrı kasayı müşterilere ayırıp 1 gb lık internet alınarak turcelde 22 tl imiş diğer firmalarıda sormak lazım kendi internetinden göndermelerini sağlamayı düşünüyorlar.

Yeni Üye
    Teoride her şey ne kadar güzel değil mi ? Birde ülkenin gerçeklerine, mesleğimiz durumuna meslektaşlarımız içersindeki üzülerek söylüyorum ama ısrarla yanlı ve yanlış hareketlerde bulunan dostları değerlendirip onlara bir bakıp bazı şeyleri o şekilde yorumlasak ?

Meslektaş defteri alabilmek için mükellefi odanın defter tasdik tarifesi yayınlamasına rağmen kışkırtarak " sizden defter tasdik parası almamaları lazım, artık öyle bir şey yok, defter beyan'dan her şey" deyip kışkırtıyor ve mükellefin aklını çeliyor.

Bütün bunu göz önünde bulundurduğumuzda mükelleften gelen talebi "ama benim bilgisayarımdan olmaz, sen kendin kes" diyerek çevirdiğimiz her hamle "ama bizim arkadaşın muhasebecisi kesiyormuş siz niye kesmiyorsunuz" şeklinde bize geri dönecektir. O yüzden içersinde olduğumuz şartları değerlendirip bu soruna daha gerçekçi bir çözüm bulunması kanaatindeyim.

Kıdemli Üye
    Yeni işe başlayan bir mükellefe fatura kesmeyi nasıl ki biz öğretiyorsak, bu uygulamayı da ona biz öğreteceğiz. Tabi bunu üstümüze iş edinmeden öğretme amacıyla yapacağız. Bunu kendi bilgisayarında değil müşterinin bilgisayarında yapmak gerek. Bunun için uzak masaüstü programlarını kullanıyorum. Bugün 1 müşterim için 3 kez ona bağlandım anlattım.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    Alıntı volkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternet cafeden düzenlenincede internet cafe sahibimi zan altında kalıcak ?
    Ruhsatlı İnternet Kafe işleten müşterimiz, kafe müşterisi sahibinden.com adresine sahte ilanlar verip yakın bankamatikten kaporaları çekerek yapılan dolandırıcılıktan dolayı bir tanesi ağır ceza mahkemesi olan 5 ayrı mahkemede davaları sürüyor sanık olarak buyrun buradan yakın! Kendisi namazında çok düzgün bir hanımefendidir, sayın savcılarımızın yaklaşımı bu maalesef.