Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mükellefin E-faturasını Düzenleyecekler İki Kez Düşünmeli!

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    cevaba bakın ya mükellefin akıl-sız telefonu varsa ne olacak!! hadi diyelim akıllısını aldı kestide nasıl saklayacak bi tomar sorun.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    çok sorun yaşayacağımız kesin. ama hiç kimse itiraz etmiyor. odalardan hiç ses yok. turmob keza idarenin güdümünde. bizler uygulayıcı olarak kara kara düşünüyoruz. her işimiz bitti şimdi de mükellefin faturasını düşünüyoruz. bu uygulamanın kesinlikle uzatılması veya kaldırılması lazım.

Yeni Üye
    çok haklısınız. bizim odalar ve türmob da bu uygulamaya ; alt yapı halen doğru dürüst olmadan hemen geçilmesine itiraz etmeleri gerekir gerçekten.
    benim anlamadığım çoğu oda hemen bunu kabullenmiş. e faturaya geçiş seminerleri vb yapıyor çok garip. Çok avanta paralar var demek ki bu işlerde. isteyen beni eleştirebilir. entegratör firmalar neler vadediyor acaba bunlara.)) tabi kimse asla kabul etmediğini söylerler bu ballı avantaları. iftira felan diye. külahıma anlatırlar tabi ))) akıl karı değil çünkü bu uygulama henüz. çünkü en çok bizi yıpratır bu uygulama.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Sorun bizde aslında iş yaptırırız veya bir hizmet alırız biz kayırırız iş yetişirmi diye , biz iş yaparız yine biz kayıyırız bence sorun bizde, ben 10 gündür duyurularımı mükelleflerin %80 ine yaptım, faturaları şu şekilde keseceksiniz, bilgisayarım yok diyen çıktı komşundan kesersin dedim, büromuzda kesemeyiz ip takip edilecek dedim, faturaları kesip çıktısını alıp getireceksiniz dedim, yazıcım yok diyenler çıktı yazıcı alacaksın dedim, yazıcı alamıyorsan olan bir komşundan ayda 5 dakika açıp çıktı alacaksın ben çok mükellefin nasıl faturalarını takip edeyim ve çıktı alayım dedim haklısınız dediler, kendiniz inanırsanız mükellefte çare olmadığını görür,farklı uygulama yapan meslektaş çıkmazmı çıkar ama kendisi sıkıntı yaşar, örnek olarak bes uygulamasında bordro dağıtıyoruz firmalara ancak hiç bir şekilde bes uygulaması giren, çıkan takip etmiyoruz bizzat firmalar kendileri sisteme giriyor bilgileri,küçük esnaf olan bile kendisi takip ediyor onda da ben takip edemem giriş yapamam diyen çıktı çevremde neredeyse bir çok meslektaş illa takip ettiğin vardın adamın ön muhasebe elamanı yok sen yaparsın mecbur kalırsın dediler,şükür ki şu ana kadar mecbur kaldığım hiç olmadı, demekki oluyor, bu da zamanla oturur yeterki isteyelim. Ayrıca Toplumun bu uygulamaya hazır olmadığına inanıldığı noktada zaten bu uygulama uzatılacaktır.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Müşterilerinin kendi odalarının daha bu işten haberleri dahi yok. Esnaf odaları birliği Ticaret odaları vs. gibi kurumlar da sanıyorum hükümetle ters düşmemek adına itiraz edemiyorlar. Müşterileri odalarına yönlendirmek gerekiyor. Üyelerinin hakkını aramak istiyorlarsa konunun üzerine gitmeleri gerek. Daha kağıt fatura düzenlemesini bilmeyen bilgisayarı yazıcısı olmayan yüz binlerce işyeri var. Bizim odalar da en azından bizler için müşteriler için bu konunun çok büyük bir problem olduğunu yüksek sesle seslendirmelidir. Birkaç gün önce avukatlar için ücret tarifesi ilgili bir karar yayınlandı. Yayınlayan yani yetkili kurum Türkiye Barolar Birliği. Gel de imrenme. Bizim ücret tarifemizi ise Maliye Bakanlığı istediği tutardan yayınlama yetkisine sahiptir. Bu durum üst birliklerimizin arasındaki küçük bir fark. Gerisini siz düşünün artık.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Kendi başımızın çaresine kendimiz bakar hale geldik türmob odalar hikaye gelsin yiyelim çalsın oynayalım hepimiz şahidiz kıravatlı insanlar masalar süslü püslü laflar mini mini miniler sarı sarı çicekler ....
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    Alıntı lortan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Tinerci deyip geçmek, aşağılamak kolay, kimse de demez ki aslında tek suçları sıcak bir yuvaya sahip olacak şekilde dünyaya gelememektir.

2- daha önce bu şekilde gayrimeşru işleri girdiğiniz aşikar.

3- lütfen bu şekilde çok tehlikeli sözler kullanmayın.. insanlık nefret suçu işliyorsunuz.
    İnsanlık nefret suçu ??????
    YUUUUUHHHHHHH
    Artık.
    Yıldızlar kadar uzak ol.

Kıdemli Üye
    dinamik ip sinizdir hepiniz modemin 1 kere fişini takıp çıkarın ip değişir
    ben hiç mükemmel değilim belkide sıradan biriyim

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Bize ne biz mi düzenleyeceğiz? Biz Ön Muhasebe elemanı mıyız? Müşterilere Ön Muhasebe hizmeti de mi veriyoruz. Müşterinin faturasını düzenlemek ne demek! Bir firma başka bir vergi mükellefine 5.000,00 TL üzeri ve ya vergi mükellefi olmayan birine 30.000,00 TL ve üzeri satış yapıyor ise o firma büyük firmadır Ön Muhasebe Elemanı çalıştırmak durumundadır. Çay ocağı işleten 60 yaşındaki Tahsin Amcanın ve ya Bakkal dükkanı işleten 65 yaşındaki Sakine Teyzenin bir kerede o tutarlarda hasılatı olmaz zaten.

Müdavim Üye
    bakandan açıklama ; bazı sektörlerde aksaklık olacağı düşünüldüğünden e-fatura -e arşiv fatura da taleb gelmesi halinde süre uzatılabilir. denilmekte. hadi turmob göster kendini . ışık yakıldı. bi uzatma talep dilekçesi yazarsınız artık.