Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: internetten satış yapan mükellef e arşif fatura hakkında

Müdavim Üye

internetten satış yapan mükellef e arşif fatura hakkında

"Mal veya hizmetlerin alınması, satılması, kiralanması veya dağıtımı işlemlerinin gerçekleştirilmesine aracılık etmek üzere internet ortamında 23/10/2014 tarihli ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda tanımlanan başkalarına ait iktisadi ve ticari faaliyetlerin yapılmasına elektronik ticaret ortamını sağlayan gerçek ya da tüzel kişi aracı hizmet sağlayıcıları, internet ortamında gerçek ve tüzel kişilere ait gayrimenkul, motorlu araç vasıtalarının satılmasına veya kiralanmasına ilişkin ilanları yayınlayan internet sitelerinin sahipleri veya işleticileri ile internet ortamında reklamların yayınlanmasına aracılık faaliyetinde bulunan internet reklamcılığı hizmet aracıları."

üstadlar ben buradan internet ortamında mal satanlar, emlakçılar oto galericiler değil de onlara aracılık eden internet siteleri e arşive dahilmiş gibi anlıyorum, yanlış mı anlıyorum?

mesela,
    hepsi burada, n11 gibi sitelerden mal satanlar değilde bu siteler
    ya da
    sahibinden gibi sitelere ilan veren emlakçılar değilde bu sitelermiş gibi anlıyorum

Kıdemli Üye
    evet doğru anladınız satış yapanlarda 5 milyon sınırı var e arşiv olması için, bu uygulama sadece aracılık eden firmaları kapsıyor