Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Belge Türü Hataları Canınızı Yakmasın! Ceza 7.658 TL

Kıdemli Üye

Belge Türü Hataları Canınızı Yakmasın! Ceza 7.658 TL

Konu Forum-Mod tarafından (14.Kasım.2019 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Hep merak etmişimdir, bu belge türünün yazılmasındaki murad nedir?
    Dostluk ve Para Su ile Zeytinyağ gibidir.(Don Antobelli) Hangisinin Zeytinyağı olduğuna kişin karakteri karar verir.(Y.K)

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Bende çok merak ettim ama cevabını bulamadım
    SMMM Yücel ÜNAL - Soma/Manisa
    www.yucelunal.com

Müdavim Üye
    Her taraf bubi tuzağı ile dolu, Çok tehlikeli bir mesleğimiz var vesselam...

Müdavim Üye
    Çok Tehlikeli işlerle uğraşıyoruz.Ücretlerin bu durumda orantılı olarak maximum düzeyde olması gerek, GELİN ORTAK BİR KARAR ALALIM

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Ne kadar dikkat ederseniz edin sonuçta binlerce kayıt var kontrol ediyorsunuz ancak yine de cezadan kaçış yok gözüküyor 1 yılda sıfır hatalı belge türü mümkün değil, hele ki firmada tutulduğu için tek tek kontrol etmeniz zor, belge türü yerine vergiye odaklansınlar daha iyi

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı yıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar dikkat ederseniz edin sonuçta binlerce kayıt var kontrol ediyorsunuz ancak yine de cezadan kaçış yok gözüküyor 1 yılda sıfır hatalı belge türü mümkün değil, hele ki firmada tutulduğu için tek tek kontrol etmeniz zor, belge türü yerine vergiye odaklansınlar daha iyi
    Maksat Vergi Toplamak ve Adeleti Sağlamak değil ki?
    Cezalarla Meslek mensuplarını ve Mükellefleri yıldırmak.
    Adam Kardeşine Karısına Çocuguna firma açıp 1 1,5 yıl gibi sürede firma başına %5 %8 komisyon karşılığında 2 3 milyon tl kar elde ediyor. patlayınca kaçıyor. üstünde bir şey yok. devlet vergi kayıp kaçağını bu sefer diğer taraftan alıyor. gel eceza kesmicem anlaşalım diyor.
    son 2 yılda ki vergi denetim raporlarını okudum. bunun gibi 1000 lerce vergi incelemesi var. incelenen yok piyasada. o evrakları kullananlar iş yapıyorlar. faal mükellefler. mecburen paşa paşa gidip uzlaşıyorlar. yapılanlar doğru değil ama bu hırsızlığın sebebini araştırırp çözüm üretmek zorunda devletimiz. son 10 yılda inşaat sektörü dışında ki sektörlewrde önermli küçülmeler var. işsizlik bugunun değil dününde yarınında problemi. her şeyi devletten beklememeli. iyi 85 milyonluk ülkenin 75 milyonu memur olsun. her kes maşa başında çalışsın. eee masaya servisi kim yapacak. bulaşığı kim yıkıcak.
    Gidişimiz gidiş değil. Devlet ve mllet olarak zihniyetimizi değiştirmeliyiz.
    E-Dönüşümler hayatınmız kolaylaştıracağına içinden çıkılmaz hale getirdi.
    Muhasebe Mesleği fatura topla işle beyan et mesleği olammalı.
    Vergi Muhasebesinden kurtulmalı ve UFRSye geçmeliyiz.
    Şirketlerde kurumsal kültürü yaymalı vergi kaçırmanın yollarını değil karlılığı artırmanın yollarını öğretmeliyiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    evet haklısınız, bir de bu konuya ilave olarak sorumluluk meselesi varki hiç girmeyelim, bir meslektaş arkadaşımızla sohbetimizde ben kimseye kefil olmam ama gerekirse borç para veririm dedim o da dedi ki kaç kere kefil oldun biliyorum dedi, hiç bir zaman olmadım dediğimde ise , hiç mi kefil olmadın senin tuttuğun çok sayıda mükellefin var bunların hepsine kefilsin dedi, kefil gibi seni de müteselsil sorumlu tutuyorlar yani bir nevi kefilsin evet doğru söylemişti haklıydı. Evet mütelselsil sorumluluğun sınırları çok açık olduğu için neredeyse sadece muhasebe ücreti karşığılında (örneğin ayda 500 tl- 2000 tl arası ücret alıyoruz) milyon tutarında cezalarına kefil olma durumu ortaya çıkıyor, işimiz zor gerçekten

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar yıllardır aynı şeyleri söylüyoruz ama sesimizi duyan yok biz bu beyanname muhasebeciliğinden kurtulmadıkça meslekte ayakçılıktan kurtulmayacak ve bizlerinde sırtından demoklasin kılıcı olan cezalar kalkmayacak,ama tabi bu beyanname muhasebeciliğinden kurtulup Bobi Frs ' leri uygulamadıkçada bu işlerin bir değeri olmayacak, bence TFRS 'lere gerek yok bunun %80 'i olana bobi frs'ler uygulanmaya başlansa yeter ve yapılan muhasebeninde bir değeri olacak çünkü bilgi için yapılacak ve tabi doğru ve güvenilir mali tablolar için yapılacak ama bizim bu ülkede vergi mantığı ve kafası uluslararası seviyeye ulaşmadıkçada bu beyanname yani vergi muhasebeciliğindende kurtulmamız çok zor, tahminim daha en az 10 sene daha bellkide daha fazla biz bu aynı mantıkla devam ederiz diye düşünüyorum neyse söylenecek çok şey var bu konuda diyerek iyi akşamlar diyorum.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''