Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ba-bs cezası acil?

Müdavim Üye
    Nereden
    ANTALYA

ba-bs cezası acil?

Değerli arkadaşlarım 2019/8 ağustos ayı ba-bs 1 adet form vermeyi maalesef unutmuşuz. 1-cezası ne kadar.2-bizmi verelim. yoksa maliyenin tespit edip bizden istemesinimi bekleyelim.3- tavsiyelerinizi alabilir miyim. çok üzgünüm. şimdiden çok teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    şu anda bildirirsende 1900 tlnin yarısını ödeyeceksin tespiti halindede 1900 tl nin yarısı ödenecek.Tutar aynı değişmeyecek karar sizin tabiki.

Alıntı NAZLI34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım 2019/8 ağustos ayı ba-bs 1 adet form vermeyi maalesef unutmuşuz. 1-cezası ne kadar.2-bizmi verelim. yoksa maliyenin tespit edip bizden istemesinimi bekleyelim.3- tavsiyelerinizi alabilir miyim. çok üzgünüm. şimdiden çok teşekkür ederim.
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Maalesef ki yaptığımız işin bu gibi riskler ile dolu. Bence Hiç vergi dairesini beklemeyin verin 2 ay içinde yatırın gitsin. Vergi dairesi mükellefi arayıp form verilmemiş derse bu kezde mükellef canınızı sıkar. Sen bize ceza yedirdin diye lafı bitmez en güzeli sessiz sedasız halletmek. Bundan sonra da daha dikkatli olun bir değil 3 defa kontrol edin Çok geçmiş olsun
    mmm

Kıdemli Üye
    Mükelleflerin bildirim formlarını belirlenen sürelerin sonundan başlayarak 3 gün içinde vermeleri durumunda, cezai işlem 1/10 oranında uygulanır.

hocam bu geçerli değil mi artık ? arkadaş 3 güniçinde bildirirse 1/10 ödeme şansı var ?
    muhasebe V gibidir..

Kıdemli Üye
    Alıntı smmmgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mükelleflerin bildirim formlarını belirlenen sürelerin sonundan başlayarak 3 gün içinde vermeleri durumunda, cezai işlem 1/10 oranında uygulanır.

Hocam bu geçerli değil mi artık ? Arkadaş 3 güniçinde bildirirse 1/10 ödeme şansı var ?
    ağustos diyor eylül olsa dediğiniz olurdu

Kıdemli Üye
    üstad ben yaşlanmışım vallahi çok haklısınız acil kafayı boşaltmam gerekiyor..
    muhasebe V gibidir..

Müdavim Üye
    Alıntı SMMMGS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad ben yaşlanmışım vallahi çok haklısınız acil kafayı boşaltmam gerekiyor..
    O kadar iş güç içinde bazen konuyu tam okuyamıyoruz, veya okuyoruz aklımız başka bir işte olduğu için algılama sorunu oluyor. Bu nedenle biraz yanlış anlaşılma oluyor. Çok titiz olan bir arkadaşımız alzmer oldu, ve yüksek tansiyon hastalığına yakalandı herşeye dikkat eder en ince ayrıntısına kadar hesaplardı. Biraz vurdumduymaz olacaksın.

Birisi diyorki ceza yedim yandım bittim mahvoldum. Olursa olsun. Niye kafanızı takıyorsun iş olacağı yere gidiyor.