Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E defter ve E fatura geçiş için adım adım ne yapmak gerekir (Video Anlatım)

Müdavim Üye

E defter ve E fatura geçiş için adım adım ne yapmak gerekir (Video Anlatım)

İyi akşamlar 509 nolu vuk tebliği ile e fatura e defter ve e arşiv fatura konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyorDaha önce tecrübesi olan arkadaşlardan kısaca izah ederlerse e defter ve e fatura başlatma için baştan itibaren hangi işlemlerin yapılması gerekirTecrübeli arkadaşlar paylaşabilir mi bilgileriniTeşekkürler

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bu kadar karışık bir tebliğ görmedim daha çok şey açıklanmaya muhtaç.

Kıdemli Üye
    Her fırsatta derim, yine fırsatı geldi. Bu kadar yoğun emek sarf eden, beyni sürekli işiyle ilgili bir şeyleri düşünmek zorunda olan ve sürekli değiştirilen karmaşık mevzuatlarla kelimenin tam anlamı ile boğuşan ama maddi manevi karşılığını tam tersine o kadar az alan başka bir meslek grubu daha yoktur.

Müdavim Üye
    bence biraz daha netleşmesi beklenmeli. Bu fatura kesme işlemlerine dair tebliğ 2 ayda hazır hale getirilemez diye düşünüyorum. Ertelerler muhtemelen
    ama şu da bir gerçek gidişat elektroniğe doğru gidiyor. Bu ihale bizim sırtımıza kalır. Bu sistem oturana kadar acı çekecek olan bizleriz.
    Allah herkese sabır versin..

Müdavim Üye
    509 nolu vuk tebliği ile e fatura e defter ve e arşiv fatura konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor
    Daha önce tecrübesi olan arkadaşlardan kısaca izah ederlerse e defter ve e fatura başlatma için baştan itibaren hangi işlemlerin yapılması gerekir
    Tecrübeli arkadaşlar paylaşabilir mi bilgilerini
    Teşekkürler

Üye
    Günümüz şartlarına tam da uyan bir fıkra aklıma geldi. Üstadların izniyle paylaşmak istiyorum. Bir muhasebeciye sormuşlar bir daha dünyaya gelsen ne iş yapmak isterdin. Muhasebeci cevap vermiş imam olmak isterdim. Soruyu soran çok şaşırmış neden diye sormuş. Muhasebeci demiş ki mevzuat hiç değişmiyor hep aynı hep aynı.

Müdavim Üye
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    509 nolu vuk tebliği ile e fatura e defter ve e arşiv fatura konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyorDaha önce tecrübesi olan arkadaşlardan kısaca izah ederlerse e defter ve e fatura başlatma için baştan itibaren hangi işlemlerin yapılması gerekirTecrübeli arkadaşlar paylaşabilir mi bilgileriniTeşekkürler
    https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ burdan başvurabilirsiniz.Geçeğiniz tarihi burdan belirleyebilirsiniz.https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/ efaturaya da burdan başvurabilirsiniz.e-arşivide özel entegrasyon yoluyla başvurmanız gerekir.Tabi bu işlemlerden önce https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go başvruda bulunup gerekli ücreti ödeyip mali mühürün gelmesini bekleyeceksiniz.

Moderatör
    Konu Forum-Mod tarafından (03.Kasım.2019 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Cumartesi günü saat 13:30 da Kocatepe Kültür merkezinde ASMMMO nun yönetiminde Gelir İdaresi daire başkanı ve LUCA proje yetkilisinin katılımı ile seminer düzenlendi, Seminere internet üzerinden kayıt yaptırdık, kongre salonuna girince resmen şok oldum, kayıt yaptıranların enaz iki katıda dışarda yada ayakta kalmış, salonun kapasitesi belli niye bu kadar fazladan kayıt yaptınız diye sitem ettiğimde yönetimden arkadaşlar gelenlerin çoğunluğu kayıt yaptırmadan gelenler, o kadar ikaz ettik ancak maalesef sonuç bu dedi. Arkadaşlar bizim ne mesleğimize nede birbirimize saygımız vs hiç bir şey kalmamış. Birde katılan yada internetten seyreden arkadaşlar görmüşlerdir, Daire başkanını hazır yakalamışken bu uygulamın ertelenmesi yada içeriğinin daraltılması yönünde baskı yapmamız gerekirken bir alkış tufanı hayretler içinde kaldım. Nasrettin Hoca ile Timurun Fil hikayesi aklıma geldi.
    Dostluk ve Para Su ile Zeytinyağ gibidir.(Don Antobelli) Hangisinin Zeytinyağı olduğuna kişin karakteri karar verir.(Y.K)

Kıdemli Üye
    Nereden
    Konya

5000 yukarısı için e arşiv fatura kesmek

5000 ve 30000 sınırını geçenler e arşiv faturayı tebliğde belirtilen “e-Arşiv Fatura" olarak Başkanlıkça sunulan e-Belge düzenleme portali üzerinden düzenlenmesi zorunludur. ifadesi var. Bu portaldan fatura düzenlenmesi için Mali Mühür almaya gerek varmı? Yoksa vergi dairesi şifresi ile düzenleyebilirmiyiz.
    MUHSİN Fani dünya hesapları AHİRET Hesabımızı Unutturmasın