Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kağıt Fatura Kesme Sınırı 5000 TL'ye düştü. (Tüm Mükellefler için)

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Dert ettiğiniz şeye bak. Muhasebeciler ne güne duruyor zaten boş boş bürolarında oturuyorlar. Müşteriler verirler mali mühürleri onların faturalarını keserler göreceksiniz bu işi bedava yapacak binlerce kişi ortaya çıkacak.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bakalım kağıt fatura sınırı 5000 TL ye düşünce BA BS de bir değişikliğe gidecekler mi. Türmob ve odalar buraya devreye girmesi gerekir. Daha önce de vadettikleri gibi BA ve BS nin kaldırılması gerekir.

Üye
    Sayın meslektaşlarım inanın artık Türmob ve odalarımızdan hiçbirşey bekleyemiyorum, biz mali müşavirler hiç bir şekilde sesimizi çıkaramıyoruz. EYT liler kadar olamıyoruz. Bu iş yine bize kalır ama artık yorulduk,bezdik.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bu arada gençlere iş çıkacak yapamayan iş sahibi bir meslek mensubu istihdam edecektir.Bizi dinleyen sesimizi duyanmı var beklemekten başka çaremiz varmıdır varsa bilelim uygulayalım. Eğitim işinide bakın çok kolay yapamayacağınız uygulama değildir tezlerini güçlendirmek için odalar vasıtası ile yaparlar yapmak zorundalar diyelim.Yağmazlarsa bu defa sayın seçmenler işadamları kimin iktidar olacağına karar verdikleri gibi seçilmişleri etkileyip öteleme isterler.

Üye
    Nereden
    Yalova
    1 yaşındaki çocuğu ekmek almaya göndermekten farkı olmayan bir uygulama. Mümkünatı yok!

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    e-Defter sınır 5.000.000,00-TL ye düştü. Bu zaten gelecekti ve yayınlanacaktı. Anlamadığım Fatura kesme sınırının 5.000,00-TL ile sınırlı tutulması. Çok mantıksız bir karar. Beyaz eşyacıların tümü geçecek sanırım. Mükelleflerden bu sınır altında kesenler zaten İşletme Defterine tabi olanlar. Hatta bazen İşletme lerdende kesenler zaten var. Bu kanunun yayınlanması tamamen saçmalık. Böyle yapacaklarına Şirketlerin Tamamı deselerdi yine yeri vardı. Zaten Şirketlerin tamamına yakını bu rakamlarda Fatura kesenler var. Dolayısıyle Gayrıfaal Şirketler hariç demişler gibi bir olay olmuş. Ayrıca bu hususla SN DUMANLI Üstadım gibi BA-BS Formlarının kaldırılmasına kesin gözüyle bakıyorum. Devam etmesi zaten tamamen saçmalık olur. Değişiklik yapılmaz ise Uygulamada çok büyük sorunlar yaratacağını düşünüyorum. Allah(CC) hepimize sabırlar versin, diyecek bir şey bulamıyorum. Herkese hayırlı çalışmalar.
    Konu &yavuz& tarafından (21.Ekim.2019 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe eleman
    e faturaya gecen e deftere e gecıyor degılmı.
    5000 tl ve üstü kesersek e arşive giriyoruz. e faturaya degil..... . e arşive giren e fatura zorunlulugu yok. dogrumudur
    bunun ucu e deftere gıder mi

Müdavim Üye
    Bu kanunları hazırlayanlar zannediyor ki her mükellef meslek lisesi ya da üniversite mezunu yav arkadaş öyle adamlar var ki cep telefonu kullanmasını bilmiyor.Böyle fatura ökc düzenleyemeyen e tebliğat olayını bilmeyen insanlar var.Sen maliye memurlarını hizmet içi eğitim adı altında oraya buraya tatile göndereceğine bu tür mükelleflere eğitim ver.Memur hata yaptı mı sıkıntı yok çözülüyor ama vatandaş bir fatura da tarihi girmedi mi ya da belge düzenine uymadı mı cezası var.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı selahattin gece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha kalem tutmasını bilmeyen adamlara e fatura kes demek bilmiyorum nasıl bir iştir. Adam kamyoncu ist.a mal götürmüş parasını alacak nasıl e-fatura kesecek anlayan varsa anlatsın.
    Maalesef sorunuzun cevabı çok basit, "abi bilgisayarın başındaysan sana whatsapdan kaşe resmi gönderiyom, şu faturayı internetten kesiver sana zahmet"
    dönüp dolaşıp bize bulaştırmaya çalışacaklar. Bugün bir mükellefim "ücreti neyse vereyim makbuzları siz kesseniz olmazmı" dedi, dondum kaldım.
    Tüm mükelleflerime senelerdir tavsiye ediyorum, ön muhasebe ye personel alın diye, ancak bir asgari ücretlinin maliyeti belli, yaptınız bir iş bari bişeye yarasın,
    Memlekette bir sürü Ön Muhasebe personeli işsiz, Maaş-SSK desteği verin istihdam olur, işsizliğide faydası olur.
    Dostluk ve Para Su ile Zeytinyağ gibidir.(Don Antobelli) Hangisinin Zeytinyağı olduğuna kişin karakteri karar verir.(Y.K)

Kıdemli Üye
    Günlük aynı kişiye kesilen vergiler dahil 5000 tl ve 30.000 tl sınırını geçen faturalar e ARŞİV olarak kesilecek tamam.Benim merak ettiğim, böyle fatura kesmek zorunda kalacak mükellefler yani hemen hemen hepsi için mali mühür mü almak gerekecek.