Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Artık sg işyeri açılışı istemesek te kuruluşta açılıyor mu?

Müdavim Üye

Artık sg işyeri açılışı istemesek te kuruluşta açılıyor mu?

Firma Ekim 2018 de kuruldu ltd. ancak açılışta ssk çalışan yok diye işaretledik
    Bugün sgk açıışı için gittik memur "Mart 18 den itibaren ticaret odasından bize bilgiler geliyor ve sgk kayıtlarında açılış yapılıyor ancak işçi çalışmayacak diye işaretleniyor bu yüzden sadece şifre formu getirin dedi ve şifre tanıttı ve şifre alınca işçiyi işe bir gün sonra yapın dedi yani aynı gün veya geriye dönük 1 ay giriş olmaz dedi yani şifreyi bugün aldık girişi de yarın tarihli yapacağız
    Bu uygulama doğru mudur? Sistem artık bu şekilde midir? Teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    evet, çok saçma bu uygulama yapılıyor. Şirket kuruluşundan itibaren 30 gün içinde şifre alınıp kuruluş tarihi itibarıyla işe giriş yapılabiliyor. 30 günden sonra ise şifre alındığında 1 gün sonrası için yapılıyor.

Müdavim Üye
    Alıntı Hikmet Birden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet, çok saçma bu uygulama yapılıyor. Şirket kuruluşundan itibaren 30 gün içinde şifre alınıp kuruluş tarihi itibarıyla işe giriş yapılabiliyor. 30 günden sonra ise şifre alındığında 1 gün sonrası için yapılıyor.
    Evet üstat
    - Memur sistemden açılışı gösterdi zaten yapılmış ancak işçi sayısı sıfır dı yani açılış için evrak istemedi
    - Sadece şifre evrakları aldı ve işe girişi bir gün sonraya yapabileceksin dedi
    - Gerçekten de 18.10.19 da şifre aldım denemek için işe girişi 18.10.19 da aynı gün olan 18.10.19 yaptım ve "Ceza kesilecek" diye uyarı verdi - bu sebepten girişi 18.10.19 da ertesi güne yani 19.10.19 tarihine yaptım
    Sistem baştan aşağı değişmiş çok dikkatli olmak gerekiyor

Kıdemli Üye
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet üstat
    - Memur sistemden açılışı gösterdi zaten yapılmış ancak işçi sayısı sıfır dı yani açılış için evrak istemedi
    - Sadece şifre evrakları aldı ve işe girişi bir gün sonraya yapabileceksin dedi
    - Gerçekten de 18.10.19 da şifre aldım denemek için işe girişi 18.10.19 da aynı gün olan 18.10.19 yaptım ve "Ceza kesilecek" diye uyarı verdi - bu sebepten girişi 18.10.19 da ertesi güne yani 19.10.19 tarihine yaptım
    Sistem baştan aşağı değişmiş çok dikkatli olmak gerekiyor

pekı abı iki işçi alsak diyelımkı sıfreden sonra işyeri ortalama işçi sayısı 2 mı oluyor yoksa 1 mı o nasıl bılcez veya şifreden sonra kı tarıhe 1 kısı mı alacaz sadece

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firma Ekim 2018 de kuruldu ltd. ancak açılışta ssk çalışan yok diye işaretledik
    Bugün sgk açıışı için gittik memur "Mart 18 den itibaren ticaret odasından bize bilgiler geliyor ve sgk kayıtlarında açılış yapılıyor ancak işçi çalışmayacak diye işaretleniyor bu yüzden sadece şifre formu getirin dedi ve şifre tanıttı ve şifre alınca işçiyi işe bir gün sonra yapın dedi yani aynı gün veya geriye dönük 1 ay giriş olmaz dedi yani şifreyi bugün aldık girişi de yarın tarihli yapacağız
    Bu uygulama doğru mudur? Sistem artık bu şekilde midir? Teşekkürler
    Ben şirketi 10.12.2018 tarihinde kurdum.Eylül ayına kadar faaliyet yoktu.Eylül ayında 15 kişi sigortalı yapıp faaliyete başladılar.Ben şifreyi 05.09.2019 tarihinde alıp girişleri de 14.09.2019 tarihinde geriye dönük 05.09.2019 tarihine yaptım.Herhangi bir uyarı vermedi.Cezada kesmedi.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.