Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: konut 150 m2 den küçük mü büyük mü

Müdavim Üye

konut 150 m2 den küçük mü büyük mü

şimdi bitmek üzere olan bir inşaatımın kdv işleminde kullanmak üzere yardımınıza ihtiyacım var yapı kullanma ruhsatından anlaşılmıyor net alan konut 150 m2 altı mı üstümü bilemiyorum ne yapmam lazım şimdi müteahide göre konut 147 metrekare mimara göre 156 metre kare ben bundan nasıl emin olacağım yani öncelikle resmi bir yazıyla kendimi sağlama almak istiyorum kdv oranından çok ciddi farklar çıkar yoksa yüzde 8 kessek müteahidin kaybı olacak yüzde bir kessek devletin kaybı olacak yorumlarınızı bekliyorum kafamda başka sorularda var ama onlara sonra karar verelim mesela lüks olmayan kavramıyla ne demek istemişler lüks kime göre lüks yada diğer sorum yapı rezervi riskli riskli yapılar nerden anlayacağız bunu kentsel düzenlemeye girip girmediğine bakarak mı anlayacağız yada bunun belgesini nerden alacağız (büyükşehirde değilse 150 m2 altı ise kentsel dönüşüme girmesede yüzde bir midir kdv oranı büyükşehirde değilse arsa emlak değerinin bir önemi var mı??)

Üye ankaraguclufatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA
    Fazla bilgim olmamak kaydı ile yardımcı olabileceğini düşündüğüm bilgiler; yapı denetim firması ile görüşebilirsiniz sizi biraz aydınlatabilir, yapı denetim firmasından da onaylı metre kare cetveli isteyebilirsiniz.

Müdavim Üye
    teşekkürler üstad