Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turizm Beyannamesi: Son Beyan 02 Aralık 2019

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Bugün mükellefiyet açma son günü;
    Bu durumda herhangi bir ruhsatı olmayan tesis mükellefiyet açmayacak MI?

ÇÜNKÜ,
    Konaklama tesisleri;
    *Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen kısmi turizm işletmesi veya
    *turizm işletmesi belgesiyle ya da ilgili kurum veya
    *kuruluş (Belediye veya diğer kurumlar ) tarafından düzenlenen iş yeri açma ve çalışma ruhsatıyla faaliyet gösteren;
    -Oteller,
    -Tatil köyleri,
    -Butik oteller,
    -Konaklama içeren özel tesisler,
    -Moteller,
    -Hosteller,
    -Pansiyonlar,
    -Apart oteller
    -Bakanlıktan belgeli yeme-içme ve eğlence tesisleri
    -Konaklama içeren kırsal turizm tesisleri (dağ evi, köy evi, çiftlik evi, yayla evi ve oberj ile kampingler)
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Kıdemli Üye

Üye
    Bugün turizm beyannamelerini onaylamak istedim fakat hepsinde aynı hatayı aldım. " ... vergi numaralı mükellef 10/2019-10/2019 döneminde ...... VD vergi dairesinde 0068 vergisinden mükellef değildir. " Vergi dairesini aradım. İnteraktif vergi dairesinden verdiğim dilekçenin onaylandığını söylediler. Elektronik ortamda başvurumuz kasım ayı içinde olduğu için ekim ayına ait beyannameleri kağıt ortamında vermemiz gerektiği sonucunu çıkardım. Çünkü aynı mükelleflere ait kasım ayı beyannamesini deneme amaçlı gönderdiğimde onay ekranı verdi. Bu durumda kağıt ortamında turizm beyannamesi bulmam gerekiyor sanırım ama hiçbir yerde böyle bir matbu forma rastlamadım. Elinde olan var mı acaba ?

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı haydarsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün turizm beyannamelerini onaylamak istedim fakat hepsinde aynı hatayı aldım. " ... vergi numaralı mükellef 10/2019-10/2019 döneminde ...... VD vergi dairesinde 0068 vergisinden mükellef değildir. " Vergi dairesini aradım. İnteraktif vergi dairesinden verdiğim dilekçenin onaylandığını söylediler. Elektronik ortamda başvurumuz kasım ayı içinde olduğu için ekim ayına ait beyannameleri kağıt ortamında vermemiz gerektiği sonucunu çıkardım. Çünkü aynı mükelleflere ait kasım ayı beyannamesini deneme amaçlı gönderdiğimde onay ekranı verdi. Bu durumda kağıt ortamında turizm beyannamesi bulmam gerekiyor sanırım ama hiçbir yerde böyle bir matbu forma rastlamadım. Elinde olan var mı acaba ?
    vergi dairesi sicil servisi ile görüşün düzeltsinler kendi hataları

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    seyahat acentamız var konaklama , ulaşım ve uçak bilet satışı var uçak biletini vergi mükellefleri ve şirketlerede kesiyoruz turizm beyannamesini sadece konaklama satışı yaptıklarımızamı vereceğiz yoksa hepsinemi

Müdavim Üye
    helal olsun adamlardaki akıl zehir gibi,

turizm beyannamesi sonuçta
    adı üstünde beyanname, 48 lira da damga vergisi olmalı üstünde

sonuçta gelir olsun-olmasın beyanname vermek zorunda
    eee beyanname ile birlikte de ek gelir,
    oh mis

Üye
    Turizm beyannamesi ödemesi yapabilen var mı aranızda? Bankalar almıyor henüz. İnteraktif vergi dairesinden ödenmiyor. 48.-TL bir an önce devletimize ödemek istiyorum ama nafile.

Müdavim Üye
    Alıntı kavkaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turizm beyannamesi ödemesi yapabilen var mı aranızda? Bankalar almıyor henüz. İnteraktif vergi dairesinden ödenmiyor. 48.-TL bir an önce devletimize ödemek istiyorum ama nafile.
    ziraat bankası alıyor. Şimdi ödeme yaptım

Kıdemli Üye
    ekim ayında hasılt yok. beyanname verip 48 tl ödeyeceğiz mi

Müdavim Üye
    Selamlar, net bir yanıt göremedim, yeni acılan seyahat acentesi işyerimizde metro turizm bilet saıtısı ve arada sırada ucak bileti de satacakmiş. Ana firmaya ay sonularında komisyon faturası düzenleyecekmiş. Turizm beyannamesi vermemiz gerekiyor mu ? Vermemiz gerekiyorsa tüm ucak karaya yolu komisyon geliri üzerinden mi vergisini hesaplayacagız yoksa sadece karayolu komisyon geliri üzerinden mi _? Ucak biletleri muaf gibi bir iki yerde yazı okudum.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST