Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turizm Beyannamesi: Son Beyan 02 Aralık 2019

Yeni Üye

Turizm Beyannamesi: Son Beyan 02 Aralık 2019

Üstadlarım selamlar. Turizm beyannamesinde takip ettiğim kadarıyla TÜRMOB, ayrı beyanname verilmesi yerine şu anda kullanılan beyannamelere satır eklenerek ödenmesi hakkında fikir bildirmişti. Son durum nedir.Teşekkürler.

Alıntı syg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turizm Payı Beyannamesinin Mükellefiyet Tesisi:

2/11/2019 tarihi itibarıyla Turizm Payı Beyannamesi vermekle yükümlü olanların turizm payı mükellefiyetinin tesis işlemlerinin yapılması için bu Tebliğin yayımlandığı 2 Kasım 2019 tarihten itibaren 15 gün içinde (Son tarih 18 Kasım 2019) Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr/) sistemi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları ya da dilekçe ile yetkili vergi dairesine müracaat etmeleri veya dilekçelerini kayıtlı posta (Taahhütlü, Acele Posta Servisi (APS) vb.) ile göndermeleri gerekmektedir.

Turizm Payı Beyannamesi İlk Beyan DönemiKurumlar vergisi mükelleflerinin Ekim/2019 dönemine ilişkin olarak verecekleri ilk beyannamelerini beyan dönemini takip eden ayın son günü olan 30/11/2019 tarihinin resmi tatil gününe denk gelmesi nedeniyle 2/12/2019 günü (resmi tatili takip eden ilk işgünü) saat 23.59’a kadar,Kurumlar vergisi mükellefleri dışındaki diğer mükelleflerin, Ekim-Kasım-Aralık/ 2019 dönemine ilişkin olarak verecekleri ilk beyannamelerini 31/1/2020 günü saat 23.59’a kadar, elektronik ortamda beyan etmeleri ve aynı süre içerisinde ödemeleri gerekmektedir.
    Konu Forum-Mod tarafından (19.Kasım.2019 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    bende merak ediyorum bu konuyu..
    Konu Forum-Mod tarafından (16.Kasım.2019 Saat 20:51 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Merhaba üsdatlarım konuyu güncellesek, bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?.
    Sen Kendi Ellerinden Tut ve Kendine Benim İçin Bir Gül Ver...

Üye
    Konu ile ilgili tebliğ 2 kasım tarihinde yayınlandı. 15 gün içerisinde vergi dairesinden turizm katılım payı beyanname mükellefiyet açtırılması gerekiyormuş lakin inter aktif vergi dairesinden böyle bir adım bulamadım.Dilekçe adımından yazılı başvuru yaparak mı talep edeceğiz acaba.?

Turizm payı mükellefiyetinin bildirimi

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin yürürlük tarihi itibarıyla Turizm Payı Beyannamesi vermekle yükümlü olanların turizm payı mükellefiyetinin tesis işlemlerinin yapılması için bu Tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Başkanlığın İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr/) sistemi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları ya da dilekçe ile yetkili vergi dairesine müracaat etmeleri veya dilekçelerini kayıtlı posta (Taahhütlü, Acele Posta Servisi (APS) vb.) ile göndermeleri gerekmektedi

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı kavkaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile ilgili tebliğ 2 kasım tarihinde yayınlandı. 15 gün içerisinde vergi dairesinden turizm katılım payı beyanname mükellefiyet açtırılması gerekiyormuş lakin inter aktif vergi dairesinden böyle bir adım bulamadım.Dilekçe adımından yazılı başvuru yaparak mı talep edeceğiz acaba.?

Turizm payı mükellefiyetinin bildirimi

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin yürürlük tarihi itibarıyla Turizm Payı Beyannamesi vermekle yükümlü olanların turizm payı mükellefiyetinin tesis işlemlerinin yapılması için bu Tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Başkanlığın İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr/) sistemi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları ya da dilekçe ile yetkili vergi dairesine müracaat etmeleri veya dilekçelerini kayıtlı posta (Taahhütlü, Acele Posta Servisi (APS) vb.) ile göndermeleri gerekmektedi
    Nasıl bir dilekçe yazıp vereceğiz

Müdavim Üye
    17 kasıma kadar dilekçe verilmesi gerekir

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Başka bir beyannamede kulakçıkla takibi zor bir konu idare buradan vergi bekliyor maalesef o harcama alanı farklı genel bütçeye girmeyecek sözde bu paralarla tanıtım yapacaklar eşe dosta yandaşa makam mevki dağıtılacaktır malum adamların çıkarı olmazsa gemiyi terk etmeye başladılar tutkallamak lazım makamlar tutkal olarak kullanılıyor her zaman olduğu gibi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Ödenen vergi gider olarak yazılabilecek mi, bazı yerde arkadaşlar öyle söylemiş

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    bu beyannameyi tam olarak kimler verecek?Şirincedeki bir pansiyon verecek mi mesela?Artık takip etmek o kadar zorlaştı ki.

Müdavim Üye
    Nereden
    TÜRKİYE
    Apart oteller de beyanname verecek mi