Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avukatlara Yeşil pasaport hakkı

Avukatlara Yeşil pasaport hakkı

Avukatlara 15 yılını dolduranlara yeşil pasaport hakkı veriliyor. Sanırım Mali müşavirlere bu hak verilmemesinin sebebi bu kadar angaryadan dolayı ülke dışına kaçarlar korkusu .çünkü bu kadar angaryayı yapacak enay.... bulamamazlar korkusu

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bizim yöneticilerimiz 30 yıldır yorulmadılar hala seçilme peşindeler kulis yapıyorlar illeri geziyorlar delegelerle toplantı yapıyorlar güzelleme turları var ne ballı koltuklarımız varmış arkadaş.Bu nedenle pasaport konusuna bakamamışlardır barolar birliği başkanı malum siyaset yapıyor ona ödül olarak açıklanmış olmalı umarım pahalı olarak geri alınmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Maalesef, biz bu memleketin zencisiyiz.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Hangi TV kanalını açsam ya siyasi, ya ekonomi vs. bütün programlarda illa bir veya daha fazla avukat katılımcı görüyorum. Bir mali müşavirin hiç değilse kendi alanına girdiği mali konularda (ekonomi) bile olsa bir tv programına konuk olduğunu ben görmedim. Olmuşsa da 365 günde 1 defadır. Burada kendimizi sorgulamamız gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık 120.000 kişilik bir meslek camiasında 5-10 meslek mensubunun bu programlara çıkıpta fikir beyan edebilecek kapasitede-donanımda olduğunu düşünüyorum. (Çok daha fazlası var.) Bu ülkede kendi alanında bile fikir beyan etmeye o işin ehli değilde, her konuda (magazin,spor,siyaset vs.) televizyonlarda ve gazetelerde boy gösteren kişiler programlara davet ediliyorsa o ülkede iyi gitmeyen birşeyler var demektir.
    Dikkatimi çeken bir konu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.
    Konu heybetli tarafından (21.Eylül.2019 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Hizmet için seçilenler makamları kendileri ve yandaşların çıkarına kullanırsa maalesef daha çok bekleriz.Bizim camia dikkate alınmıyor etkisi az daha çok arkadaşımızı meclise yollamamız lazım diye düşünüyorum belki kendi olanlarımız meslek için çalışırlar.Yeminlilerden hayır yok bize arkadaşlar.Keşke yasa müsait olsada üst birlik ayrılsa ymm diye bir meslek kalmaz dünyada benzeri yok her ülkede smmm ler tek meslek olarak faaliyette.Üst birliğin masrafını biz karşılıyoruz ama oraya çöreklenmiş bir gurup ymm yi besliyoruz oysa sadece kendi çıkarlarına çalışıyorlar.Bizim için yıllardır yapılan bir iyileştirme varmı.

Kıdemli Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hizmet için seçilenler makamları kendileri ve yandaşların çıkarına kullanırsa maalesef daha çok bekleriz.bizim camia dikkate alınmıyor etkisi az daha çok arkadaşımızı meclise yollamamız lazım diye düşünüyorum belki kendi olanlarımız meslek için çalışırlar.yeminlilerden hayır yok bize arkadaşlar.keşke yasa müsait olsada üst birlik ayrılsa ymm diye bir meslek kalmaz dünyada benzeri yok her ülkede smmm ler tek meslek olarak faaliyette.üst birliğin masrafını biz karşılıyoruz ama oraya çöreklenmiş bir gurup ymm yi besliyoruz oysa sadece kendi çıkarlarına çalışıyorlar.bizim için yıllardır yapılan bir iyileştirme varmı.
    seçmeyin...
    Beğenmiyorsaniz oy vermeyin...
    Bir kere oy vermeye gitmesin kimse bak bakalim neler oluyor.
    Hem sevme şikayet et..hem de ama vatandaşlik görevi diye oy ver seç.
    Hepsi ayni...yabanci dili türkçe olanlari seçmeyin

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Üst kurulu delegeler seçiyor delegeleri etkilemek için il yöneticileri kullanılıyor.Söz dinlemeyecek olanları anahtar listeye almıyorlar sadece uslu bizim çocuklar yazılıyor.Seçmesen bile yöneticilerin besledikleri adamlar var onlar seçer geçer gider tek başına hiçbirimiz sonucu etkileyemez.

Üye
    Nereden
    Fatih/İstanbul
    Yeşil Pasaport? Meslek Mensuplarına? Yaklaşımım ayrım gibi algılanmasın fakat adliyeye yargı mensubu için ayrı giriş kapısı yapılmış, meslek mensubu ise vergi dairesine mükellef ile yanı kapıdan giriyor. Değer bilmeme daha kapının girişinde başlıyor.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Alıntı Ali Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeşil Pasaport? Meslek Mensuplarına? Yaklaşımım ayrım gibi algılanmasın fakat adliyeye yargı mensubu için ayrı giriş kapısı yapılmış, meslek mensubu ise vergi dairesine mükellef ile yanı kapıdan giriyor. Değer bilmeme daha kapının girişinde başlıyor.
    Çok doğrusunuz üstad.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Avukatlar kamuda memur değil. Ancak bizi temsil eden türmobdaki YMM lerin çoğu daha önceden kamuda çalıştıkları ve bu yüzden yeşil pasaportları olduğu için hallerinden memnun. Biz smmm ler olarak derdimize yanalım. Daha çoook uzun yıllar sürünürüz bu kafayla. Türmob dan ve odalardan ses seda yok demekki yeşil pasaport hayal