Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genel kurul ile geçmişe dönük huzur hakkı tutarı değiştirilebilir mi?

Müdavim Üye

Genel kurul ile geçmişe dönük huzur hakkı tutarı değiştirilebilir mi?

2016 yılında bir yk üyesine 8.000 tl net huzur hakkı kararı verildi ve Eylül 2018 e kadar aylık 8.000 tl huzur hakkı ödendi ancak mali durumun bozulması sonrası herkesin g.kurul yapmadan onayıyla huzur hakkı 3.500 tl ye düşürülmüş ve Eylül 18 den beri 3.500 tl olarak ödenmektedir(masraftan kaçınmak için g.kurul yapılmadı)
    Şimdi 2018 olağan g.kurulda nasıl bir ifade yazılmalı toplantı tutanağına geçmişe dönük huzur hakkı rakamı değişikliği için? örnek olarak bir metin yazma imakanınız var mıdır?

Örneğin aşağıdaki metin olabilir mi?
    "Yönetim kurulu üyemiz Ayşe nin aylık net 8.000 tl olan huzur hakkının Eylül 2018 döneminden itibaren aylık net 3.500 TL olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. "

Geçmişe dönük huzur hakkı tutarı değiştirilebilir mi?
    Teşekkürler

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın osman bey Ayşe hanım sorun etmediği sürece maliye açısından bir sorun çıkmaz, maliye açısından ne ödendi ise ona göre vergisel işlem yapılmıştır,ama ayşe hanım derseki benim itirazım var genel kurul kararı olmadan bu yapılamaz yönetimin böyle bir yetkisi yok derse o zaman ne olur kısmı tartılışılır bir hak doğarmı denirse evet doğar ama burdada geriye dönük 1 yıl geçmiş olacağından bir hak talep edebileceğinede çok ihtimal vermiyorum ama tabi bu benim yorumum,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 yılında bir yk üyesine 8.000 tl net huzur hakkı kararı verildi ve Eylül 2018 e kadar aylık 8.000 tl huzur hakkı ödendi ancak mali durumun bozulması sonrası herkesin g.kurul yapmadan onayıyla huzur hakkı 3.500 tl ye düşürülmüş ve Eylül 18 den beri 3.500 tl olarak ödenmektedir(masraftan kaçınmak için g.kurul yapılmadı)
    Şimdi 2018 olağan g.kurulda nasıl bir ifade yazılmalı toplantı tutanağına geçmişe dönük huzur hakkı rakamı değişikliği için? örnek olarak bir metin yazma imakanınız var mıdır?

Örneğin aşağıdaki metin olabilir mi?
    "Yönetim kurulu üyemiz Ayşe nin aylık net 8.000 tl olan huzur hakkının Eylül 2018 döneminden itibaren aylık net 3.500 TL olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. "

Geçmişe dönük huzur hakkı tutarı değiştirilebilir mi?
    Teşekkürler
    Yönetim kuruluna huzur hakkı adı altında ücret ödenip ödenmemesi maddesine geçildi.Yönetim kurulu üyemiz Ayşenin 8000 tl olan huzur hakkının ekonomik nedenlerden dolayı 2018 eylül döneminden itibaren 3.500 tl olarak ödenmesine karar verildi.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın ibrahim beyin dediği geleceğe dair ise evet bu şekilde karar alınabilir ama geçmişe dönük bu şekilde bir karar belirtilen tarihle kararın alındığı tarih arasındaki Ayşe hanımın hakkını düşürmez ve gerekirse alma yoluna giderse alma hakkı olur buda mümkündür,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''