Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Saglık kurulu raporu

Yeni Üye

Saglık kurulu raporu

Merhaba araba parcası uzerıne 4 yıldır aynı fabrıkadayım bel ve boyun fıtıgım var artık zorlamaya baslayınca konustum 3 4 ay duzeltıler sonrasında dahada ahır yerlere aldılar artık yataktan kalkamayacak hale geldıgımde yapamıyorum dedım ınsan kaynaklarına cagırıldım 3 kısı grlıp acıtasyon yaptıgımı defalarca fıle getırdıler ınsan kaynakları muduruntarafıma ınsan gıbı heyet getırmem gerektıgını ısterlerse bnı tazmınatsız gonderebılceklerını buna guclerının yettıgını yanında 2 sahıdının oldugunu kapalı bı odadayız yanımda kımse yok bnde meslek hastalıklarına gıttım uzun sure ayakta kalamaz agır kaldıramaz tasıma yapamaz boynu sabıt calısamaz ılk verdım umursamadılar 2 verdım yazılı talep olusturdum seslerı cıkmadı takı bn sofana kadar yıne cagırıldım dıgerlerınden bnm farkım olmadıgını ısteselerdı ısımız bundeyıp bana yaz cıkısını deyıp tazmınatsız gonderebıleklerını raporu onemsemem gerektıgını kendılerının calıstıgım yerlere baktıklarını bı sorun gormedıklerını sozlu olarak doyledıler kendılerıne bunun bnm ıcın anlam ıfade etmedıgını olumlu olumsuz olarak donus yapılması gerektıgını tam tesekkullu hastaneden ıspatlamıs oldugum saglık sorunlarımı gerısının ıscıyı baglamadıgını Raporu olan yada olmayan kısılerın yerlerlerın degıstıgını esıt davranmadıklarını bu ısın pesını bırakmayacagımı soyleyıp cıktım meslek hastalıklarına gıttıgım ıcın cıkaramıyolar ellerınden gelen heryurlu davranısı sergıledıler ama pes etmedım herseyın bır karsılıgı var ama bn artık bu agrılara katlanamıyorum esıt davranmadıkları yaptıkları pıakolojık baskıyı raporu goz ardı etmelerı gıbı konulardan noterden ıhtar gondermek ıstıyorum bu konuda bana yardımcı olabılırmısın nasıl yazabılırım

Müdavim Üye
    Öncelikle geçmiş olsun. Burada bu tür konularda yardımcı olabilecek meslektaşlarımızın sayısı çok azdır. Çünkü burası muhasebe platformu. Sizin konunuz avukatlık durumunu giriyor. Yine de aklımızın erdiği kadar bilgi vermeye çalışalım. İlk önce siz hastaneden çalışamamazlık raporu alacaksınız. Durumunuz çok ağırsa sigortaya veya vergi dairesine gidip (vergi dairesine işveren yazı yazması lazım) onların yazacağı ile belirtilen hastaneden sağlık kurulu raporu almanız lazımdır. Siz noterden ihtarname çekmek için haklı bir sebebiniz olması lazım. Bu haklı sebep bir belge olmalıdır.
    Burada bilinmeyen o kadar çok olay var ki, muhasebe açısından ne desek yalan olur. Sizi sigortanızı ne zaman sona erdirdiler. İşten çıkışınızı hangi koddan bildirdiler. Şahitler huzurunda işçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına uymamaktan nasıl tutanak tuttular. Siz hasta olduğunuzda kaç gün işe gelmediniz. Dilekçe yazdınız mı? O tarihlerde rapor getirdiniz mi.

Velhasıl sizin bir avukatla görüşmeniz yararınıza olacaktır.