Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi dairesinin banka hesabına e hacizinde önlem

Müdavim Üye

Vergi dairesinin banka hesabına e hacizinde önlem

Herkese iyi bayramlar dilerim
    Malum bu aralar vergi daireleri banka hesaplarına e haciz yapmaya başladılar - Bir mükellefin uyguladığı bir yöntem var şöyle ki; bankaya para gelmeden önce 10 TL hesaba atıyor ve 10 TL başka hesabına havale ediyor ve eğer 10 TL haciz olmuyorsa o gün e haciz olmayacağını anlayıp yüksek tutarlı bedeli hesaba aktarıp havale-eft yapıyormuş. Böylece çek veya işçi maaş ödemelerine sorun yaşamıyorum malum her ikisinde sorun yaşarsam firmam kurtulmaz diyor kendince haklı (Zaten kısa zamanda taksite bağlayacak)
    Bu uygulama doğru olabilir mi?
    E haciz sadece günlük yapılır ve o gün gelen tutarlar sadece haciz yapılır doğru mudur?
    Gün içinde gelen para hacze uğramadıysa gün içinde diğer saatlerde de gelen tutarlara haciz olmaz doğru mudur?
    İyi günler

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen üstadım. Benim kyk borcum vardı haciz uygulamıştı devlet. 4 banka ile çalışmama rağmen sadece para olan hesaplara uyguladı.ben diğer 2 hesabı hala kullanıyorum sorun yaşamadım.E hacizi devlet anlık olarak para bulunan hesaplara uyguluyor.O an para olmayan hesaplara haciz uygulamıyor.Fakat diğer hesaplar da 1 TL kalsa bile vergi dairesi mükelleflere ileri de tekrar haciz uygular ise o hesaplara da Bloke koyuyor. Buna dikkat etmek lazım.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-