Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kira Stopajı Hakkında

Yeni Üye

Kira Stopajı Hakkında

İyi günler. Home Ofis olarak Şahıs Şirketi açacağım.

Oturduğum evin tapuda %50'si bana ait.
    Bu durum altında stopaj ödemesi yapmam gerekir mi?

Ayrıca vergi dairesi Tapu'yu mu görmek ister yoksa İkematgah mı gerekli?

Teşekkürler şimdiden.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Home ofis olma şartlarını taşıyorsanız açabilirsiniz.Evin tamamı size ait değilse hisse oranında kontrat yapıp stopaj ödemeniz gerekir.Sonuçta iş yapacağınız odanın size ait olduğu tapu da görünmez.Bağımsız bölümler olmadığı için vergi dairesi evi bir bütün olarak kabul edeceği için hisseye ortak olan kişi ile aranızda kontrat yapmanızı isteyecektir.
    Vergi dairesi sizden kira kontratı isteyecek.Tapunun da fotokopisini verebilirsiniz.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Yeni Üye
    Alıntı spawn43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Home ofis olma şartlarını taşıyorsanız açabilirsiniz.Evin tamamı size ait değilse hisse oranında kontrat yapıp stopaj ödemeniz gerekir.Sonuçta iş yapacağınız odanın size ait olduğu tapu da görünmez.Bağımsız bölümler olmadığı için vergi dairesi evi bir bütün olarak kabul edeceği için hisseye ortak olan kişi ile aranızda kontrat yapmanızı isteyecektir.
    Vergi dairesi sizden kira kontratı isteyecek.Tapunun da fotokopisini verebilirsiniz.
    Şu an biraz karıştı durum. Ben çoğunluk hisse bana ait olduğu için kira ödemesine gerek yoktur diye düşünüyordum.

Evin %25 hissesi anneme kalan %25'i ise ablama ait. Bu durumda bir tanesi ile sözleşme yapmam yeterli mi? Yoksa ikisi ile ayrı ayrı mı yapmam gerekir?

Teşekkürler şimdiden.

Müdavim Üye
    Stopaj olmaz

Yeni Üye
    Alıntı hazin21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stopaj olmaz
    Cevabınız için teşekkürler.

Bence de olmamalı çünkü para cebimden çıkmadan yine benim cebime girecek. Vergi Dairesi hangi odada çalışacağımı tespit edemez diye sırf bu yüzden hayali bir kira sözleşmesi yapıp stopaj ödemek anlamsız geliyor.

Bu Konu için Etiketler